Szwajcar Nino Schurter wygrał zawody cross-country we włoskim Val di Sole i po raz czwarty w karierze triumfował w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata.
Zawodnik ekipy Scott-Odlo po pojedynku na ostatnich rundach pokonał mistrza świata Francuza Juliena Absalona (BMC). Po trzecie miejsce dojechał Szwajcar Florian Vogel (Focus XC).
W klasyfikacji generalnej Schurter wyprzedził Absalona i mistrza olimpijskiego z Londynu Czecha Jaroslava Kulhavego (Specialized Racing).
Zmagania kobiet wygrała Dunka Annika Langvad, pokonując Szwajcarkę Jolandę Neff, która niezagrożenie triumfowała w klasyfikacji końcowej Pucharu.
13. miejsce w wyścigu orlików zajął Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team), a 15. w orliczkach wywalczyła Monika Żur (4F Scott Racing Team).
1. Nino Schurter (Szwajcaria) Scott-Odlo MTB Racing Team 1:27:38
2. Julian Absalon (Francja) BMC MTB Racing Team 00:05
3. Florian Vogel (Szwajcaria) Focux XC Team 00:22
4. Jaroslav Kulhavy (Czechy) Specialized Racing 00:54
5. Maxime Marotte (Francja) BH-SR Suntour-KMC 01:06
6. Fabian Giger (Szwajcaria) Colnago Sudtirol 01:31
7. Jose Antonio Hermida (Hiszpania) Multivan Merida Biking Team 01:38
8. Marco Aurelio Fontana (Włochy) Cannondale Factory Racing 02:10
9. Carlos Coloma (Hiszpania) 02:18
10. Lukas Flückiger (Szwajcaria) BMC MTB Racing Team 02:19
...
61. Marek Konwa (Polska) 64sto Leszno MTB Team 08:58
1. Annika Langvad (Dania) Specialized Racing 1:30:56
2. Jolanda Neff (Szwajcaria) Stoeckli Pro Team 00:57
3. Irina Kalentyeva (Rosja) Moebel Maerki MTB Pro Team 01:14
4. Maja Włoszczowska (Polska) Kross Racing Team 01:30
5. Emily Batty (Kanada) Trek Factory Racing 01:38
6. Adelheid Morath (Niemcy) BH-SR Suntour-KMC 01:49
7. Lea Davison (USA) Specialized Racing 01:57
8. Blaza Klemencic (Słowenia) Habitat Mountainbike Team
9. Helen Grobert (Niemcy) Ghost Factory Racing 02:10
10. Eva Lechner (Włochy) Colnago Sudtirol 02:48
...
22. Aleksandra Dawidowicz (Polska) SGR Srebrna Góra 07:31
40. Paula Gorycka (Polska) 4F Scott Racing Team 11:06
1. Grant Ferguson (Wielka Brytania) Betch.nl Superior Brentjens 01:16
2. Titouan Carod (Francja) Scott Creuse Oxygene Gueret 00:41
3. Howard Grotts (USA) Specialized Racing 03:13
4. Roman Seigle (Francja) Focus Rotor Ekoi
5. Victor Koretzky (Francja) BH-SR Suntour-KMC
6. Anton Cooper (Nowa Zelandia) Cannondale Factory Racing MTB 01:41
7. Lars Forster (Szwajcaria) Wheeler - IXS Team 02:23
8. Jens Schuermans (Belgia) Versluys Team 03:35
9. Jan Vastl (Czechy) Bianchi Idro Drain 03:45
10. Pablo Rodriguez Guede (Hiszpania) 04:47
...
13. Bartłomiej Wawak (Polska) Kross Racing Team 05:37
69. Piotr Konwa (Polska) 4F Racing Team 11:22
1. Jenny Rissveds (Dania) Scott-Odlo MTB Racing Team 1:19:40
2. Alessandra Keller (Szwajcaria) Strueby-Bixs Team 00:14
3. Lisa Rabensteiner (Włochy) 01:02
4. Ramona Forchini (Szwajcaria) Strueby-BIXS Team 02:08
5. Kate Courtney (USA) Specialized Racing 02:43
6. Madezhda Antonova (Rosja) Rusvelo 02:50
7. Olga Terentyeva (Rosja) 02:51
8. Emilie Collomb (Włochy) 03:22
9. Perrine Clauzel (Francja) BH-SR Suntour-KMC 03:50
10. Margot Moschetti (Francja) Betch.nl Superior Brentjens 04:13
..
15. Monika Żur (Polska) 4F Scott Racing Team 06:06
23. Aleksandra Podgórska (Polska) KKW Jama Wałbrzych 10:21
29. Rita Malinkiewicz (Polska) - 1
Elita mężczyzn:
1. Nino Schurter (Szwajcaria) Scott-Odlo MTB Racing Team 1350 pkt
2. Julian Absalon (Francja) BMC MTB Racing Team 1110
3. Jaroslav Kulhavy (Czechy) Specialized Racing 932
4. Florian Vogel (Szwajcaria) Focux XC Team 784
5. Matthias Flückiger (Szwajcaria) BMC MTB Racing Team 724
6. Manuel Fumic (Niemcy) Cannondale Factory Racing 695
7. Maxime Marotte (Francja) BH-SR Suntour-KMC 584
8. Sergio Mantecon Gutierrez (Hiszpania) 553
9. Lukas Flückiger (Szwajcaria) BMC MTB Racing Team 540
10. Ralph Naef (Szwajcaria) BMC MTB Racing Team 517
...
97. Marek Konwa (Polska) 64sto Leszno MTB Team 15
Elita kobiet:
1. Jolanda Neff (Szwajcaria) Stoeckli Pro Team 1300 pkt
2. Gunn-Rita Dahle Flesjaa (Norwegia) Multivan Merida Biking Team 910
3. Lea Davison (USA) Specialized Racing 820
4. Catherine Pendrel (Kanada) Luna Pro Team 816
5. Irina Kalentyeva (Rosja) Moebel Maerki MTB Pro Team 730
6. Annika Langvad (Dania) Specialized Racing 728
7. Emily Batty (Kanada) Trek Factory Racing 723
8. Maja Włoszczowska (Polska) Kross Racing Team 720
9. Pauline Ferrand-Prevot (Francja) Rabo Liv 570
10. Helen Grobert (Niemcy) Ghost Factory Racing 555
...
49. Aleksandra Dawidowicz (Polska) SGR Srebrna Góra 110
67. Paula Gorycka (Polska) 4F Scott Racing Team 54
Luke Plapp walczy o miejsce w czołówce Tour de Romandie, a za dobre wyniki w sezonie olimpijskim, w jego ocenie,…
Rafał Majka i Isaac del Toro wysoko w Vuelta Asturias. Etap prawdy Tour of Türkiye dla Franka van den Broeka.…
Brandon McNulty (UAE Team Emirates) wygrał trzeci etap Tour de Romandie, jazdę indywidualną na czas.
Górskie trasy rowerowe wcale nie są tak dużym wyzwaniem, jak wiele osób sądzi.
Szef UAE Team Emirates potwierdza cele Tadeja Pogacara. Lund znowu najlepszy w Turcji. Wiadomości i wyniki z 25 kwietnia.
Belg Thibau Nys (Lidl-Trek) zdobył po podjeździe do Les Marécottes drugi etap Tour de Romandie i objął prowadzenie w wyścigu.