Puchar Świata MTB XCO 2015 #6: Nino Schurter po raz czwarty na tronie

Szwajcar Nino Schurter wygrał zawody cross-country we włoskim Val di Sole i po raz czwarty w karierze triumfował w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata.

Zawodnik ekipy Scott-Odlo po pojedynku na ostatnich rundach pokonał mistrza świata Francuza Juliena Absalona (BMC). Po trzecie miejsce dojechał Szwajcar Florian Vogel (Focus XC).

W klasyfikacji generalnej Schurter wyprzedził Absalona i mistrza olimpijskiego z Londynu Czecha Jaroslava Kulhavego (Specialized Racing).

Zmagania kobiet wygrała Dunka Annika Langvad, pokonując Szwajcarkę Jolandę Neff, która niezagrożenie triumfowała w klasyfikacji końcowej Pucharu.

13. miejsce w wyścigu orlików zajął Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team), a 15. w orliczkach wywalczyła Monika Żur (4F Scott Racing Team).

Wyniki Pucharu Świata MTB 2015 #6 - wyścigu cross-country elity mężczyzn (CDM), Val di Sole (32,4 km):

1. Nino Schurter (Szwajcaria) Scott-Odlo MTB Racing Team           1:27:38
2. Julian Absalon (Francja) BMC MTB Racing Team                      00:05
3. Florian Vogel (Szwajcaria) Focux XC Team                          00:22
4. Jaroslav Kulhavy (Czechy) Specialized Racing                      00:54
5. Maxime Marotte (Francja) BH-SR Suntour-KMC                        01:06
6. Fabian Giger (Szwajcaria) Colnago Sudtirol                        01:31
7. Jose Antonio Hermida (Hiszpania) Multivan Merida Biking Team      01:38
8. Marco Aurelio Fontana (Włochy) Cannondale Factory Racing          02:10
9. Carlos Coloma (Hiszpania)                                         02:18
10. Lukas Flückiger (Szwajcaria) BMC MTB Racing Team                 02:19
...
61. Marek Konwa (Polska) 64sto Leszno MTB Team                       08:58

Wyniki Pucharu Świata MTB 2015 #6 - wyścigu cross-country elity kobiet (CDM), Val di Sole (28,1 km):

1. Annika Langvad (Dania) Specialized Racing                       1:30:56
2. Jolanda Neff (Szwajcaria) Stoeckli Pro Team                       00:57
3. Irina Kalentyeva (Rosja) Moebel Maerki MTB Pro Team               01:14
4. Maja Włoszczowska (Polska) Kross Racing Team                      01:30
5. Emily Batty (Kanada) Trek Factory Racing                          01:38
6. Adelheid Morath (Niemcy) BH-SR Suntour-KMC                        01:49
7. Lea Davison (USA) Specialized Racing                              01:57
8. Blaza Klemencic (Słowenia) Habitat Mountainbike Team
9. Helen Grobert (Niemcy) Ghost Factory Racing                       02:10
10. Eva Lechner (Włochy) Colnago Sudtirol                            02:48
...
22. Aleksandra Dawidowicz (Polska) SGR Srebrna Góra                  07:31
40. Paula Gorycka (Polska) 4F Scott Racing Team                      11:06

Wyniki Pucharu Świata MTB 2015 #6 - wyścigu cross-country mężczyzn do lat 23 (CDM), Val di Sole (28,1 km):

1. Grant Ferguson (Wielka Brytania) Betch.nl Superior Brentjens      01:16
2. Titouan Carod (Francja) Scott Creuse Oxygene Gueret               00:41
3. Howard Grotts (USA) Specialized Racing                            03:13
4. Roman Seigle (Francja) Focus Rotor Ekoi
5. Victor Koretzky (Francja) BH-SR Suntour-KMC
6. Anton Cooper (Nowa Zelandia) Cannondale Factory Racing MTB        01:41
7. Lars Forster (Szwajcaria) Wheeler - IXS Team                      02:23
8. Jens Schuermans (Belgia) Versluys Team                            03:35
9. Jan Vastl (Czechy) Bianchi Idro Drain                             03:45
10. Pablo Rodriguez Guede (Hiszpania)                                04:47
...
13. Bartłomiej Wawak (Polska) Kross Racing Team                      05:37
69. Piotr Konwa (Polska) 4F Racing Team                              11:22

Wyniki Pucharu Świata MTB 2015 #6 - wyścigu cross-country kobiet do lat 23 (CDM), Val di Sole (23,8 km):

1. Jenny Rissveds (Dania) Scott-Odlo MTB Racing Team               1:19:40
2. Alessandra Keller (Szwajcaria) Strueby-Bixs Team                  00:14
3. Lisa Rabensteiner (Włochy)                                        01:02
4. Ramona Forchini (Szwajcaria) Strueby-BIXS Team                    02:08
5. Kate Courtney (USA) Specialized Racing                            02:43
6. Madezhda Antonova (Rosja) Rusvelo 02:50
7. Olga Terentyeva (Rosja)                                           02:51
8. Emilie Collomb (Włochy)                                           03:22
9. Perrine Clauzel (Francja) BH-SR Suntour-KMC                       03:50
10. Margot Moschetti (Francja) Betch.nl Superior Brentjens           04:13
..
15. Monika Żur (Polska) 4F Scott Racing Team                         06:06
23. Aleksandra Podgórska (Polska) KKW Jama Wałbrzych 10:21
29. Rita Malinkiewicz (Polska)                                         - 1

Klasyfikacja końcowa Pucharu Świata

Elita mężczyzn:

1. Nino Schurter (Szwajcaria) Scott-Odlo MTB Racing Team          1350 pkt
2. Julian Absalon (Francja) BMC MTB Racing Team                   1110
3. Jaroslav Kulhavy (Czechy) Specialized Racing                    932
4. Florian Vogel (Szwajcaria) Focux XC Team                        784
5. Matthias Flückiger (Szwajcaria) BMC MTB Racing Team             724
6. Manuel Fumic (Niemcy) Cannondale Factory Racing                 695
7. Maxime Marotte (Francja) BH-SR Suntour-KMC                      584
8. Sergio Mantecon Gutierrez (Hiszpania)                           553
9. Lukas Flückiger (Szwajcaria) BMC MTB Racing Team                540
10. Ralph Naef (Szwajcaria) BMC MTB Racing Team                    517
...
97. Marek Konwa (Polska) 64sto Leszno MTB Team                      15

Elita kobiet:

1. Jolanda Neff (Szwajcaria) Stoeckli Pro Team                     1300 pkt
2. Gunn-Rita Dahle Flesjaa (Norwegia) Multivan Merida Biking Team   910
3. Lea Davison (USA) Specialized Racing                             820
4. Catherine Pendrel (Kanada) Luna Pro Team                         816
5. Irina Kalentyeva (Rosja) Moebel Maerki MTB Pro Team              730
6. Annika Langvad (Dania) Specialized Racing                        728
7. Emily Batty (Kanada) Trek Factory Racing                         723
8. Maja Włoszczowska (Polska) Kross Racing Team                     720
9. Pauline Ferrand-Prevot (Francja) Rabo Liv 570
10. Helen Grobert (Niemcy) Ghost Factory Racing                     555
...
49. Aleksandra Dawidowicz (Polska) SGR Srebrna Góra                 110
67. Paula Gorycka (Polska) 4F Scott Racing Team                      54

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: