Alexis Vuillermoz wygrał próbę przedolimpijską

Francuz Alexis Vuillermoz okazał się na najlepszy na trasie wyścigu Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Reprezentant Francji na dystansie o długości 164,9 km pokonał po solowej akcji Belga Serge'a Pauwelsa oraz swojego rodaka Romaina Bardeta.

Na wymagającej trasie od początku dominowali kolarze znad Loary, którzy w pełnym składzie (Thibaut Pinot, Tony Gallopin, Alexis Vuillermoz, Warren Barguil i Romain Bardet) oderwali się od porozrywanego na podjazdach 80-osobowego peletonu. Do akcji zabrali się również Włoch Valerio Conti, Rosjanin Yuri Trofimov, Belg Serge Pauwels oraz miejscowi Kleber da Silva i Joao Gaspar.

Rozstrzygające słowo należało do 27-letniego Vuillermoza (Ag2r La Mondiale), zwycięzcy etapowego Tour de France na Mûr-de-Bretagne. Kolejne miejsca zajęli Pauwels, Bardet, Gallopin, Trofimov i Pinot.

W próbie przedolimpijskiej reprezentacja Polski nie wzięła udziału.

Kolarze o tytuł mistrza olimpijskiego ze startu wspólnego zmierzą się 6 sierpnia przyszłego roku, na ciężkiej, górzystej trasie, o przewyższeniu ponad 4600 metrów.

fot. CiclismoDeEstrada

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: