Mistrzostwa Polski 2015: Szymon Sajnok: “mocnemu nic nie przeszkadza”

Kolarze GKS Cartusia Kartuzy po pierwszym dniu mistrzostw Polski na koncie mają już dwa medale.

Szymon Sajnok i Adrian Kaiser zdobyli złoty i srebrny medal w jeździe na czas juniorów. Duet klubu GKS Cartusia Kartuzy w Strzelinie zdominował rywalizację na 22-kilometrowej trasie i w znakomitych humorach rozpoczął zmagania na dolnośląskich trasach.

Tylko w marzeniach przemykało takie coś, że skończymy we dwóch na podium. Dla mnie dobrze, że wiatr kręcił, bo wtedy różnice były już większe. Gdyby nie to, byłoby ciasno i nerwowo. Jestem mocny, przygotowałem się dobrze, a mocnemu nic nie przeszkadza

– powiedział zadowolony Sajnok.

17-letni Sajnok w tym sezonie zajął 5. miejsce w Paryż-Roubaix juniorów, wygrał etap etapowego wyścigu o Puchar Prezydenta Grudziądza, a także notował wysokie pozycje na etapach juniorskiego Wyścigu Pokoju – zarówno na odcinkach jazdy na czas, jak i etapach ze startu wspólnego.

Sajnok na podium w Strzelinie stanął w towarzystwie swojego kolegi – Adriana Kaisera.

Powiem szczerze, że jestem zaskoczony, że jestem drugi. Liczyłem na miejsce w czołowej piątce, ale na medal… no może tak po cichu

– przyznał na mecie srebrny medalista.

Jestem bardzo zadowolony, zrobiłem tacie prezent na Dzień Ojca, co prawdę spóźniony, ale zawsze. Tata na pewno jest zadowolony

– powiedział z uśmiechem po dekoracji syn Andrzeja Kaisera.

Obaj zawodnicy wystartują w piątek w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 126 kilometrów.