Czy Giro d'Italia 2016 zacznie się w Polsce?

Czy przyszłoroczny Giro d’Italia rozpocznie się w Polsce? Cyclingnews wcale tego nie wyklucza.

Mauro Vegni, odpowiedzialny za włoski tour, powiedział, że na pewno peleton odwiedzi w przyszłym roku więcej regionów południowych Włoch. 5 października zostanie zaprezentowana trasa 99. odsłony, do tego czasu można jednak spekulować.

Przy okazji „dzikie karty” dla CCC Sprandi Polkowice Vegni dał do zrozumienia, że po zeszłorocznych sukcesach biało-czerwonych – mistrzostwo świata Michała Kwiatkowskiego (Etixx-Quick Step) czy wygrane etapowe Rafał Majki (Tinkoff Saxo) w Tour de France – Polska stała się interesującym kolarsko krajem. Oczywiście również marketingowo. W niedzielę Vegni jeszcze raz bronił swojej decyzji, by wysłać „cyckom” oraz trzem włoskim ekipom z drugiej dywizji zaproszenie.

Nasza filozofia polega na dawaniu młodym Włochom szansy pokazania się u boku jednych z największych gwiazd w światowym peletonie. Nie każdy nazywa się Fabio Aru i jeździ dla mocnej ekipy

– tłumaczył Vegni.

Według Cyclingnews bardzo prawdopodobny jest start Giro w 2016 roku w Polsce, Austrii albo Berlinie. Na początku lutego holenderska prasa podawała, że Giro ma się rozpocząć w prowincji Gelderland, ale RCS Sport tej informacji nie potwierdziło.

fot. LUCA ZENNARO ANSA

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: