Giro d'Italia 2015: etap 8

Benat Intxausti (Movistar) po udanej ucieczce wygrał w stacji narciarskiej Campitello Matese ósmy etap Giro d'Italia.

Drugi finiszował Mikel Landa (Astana), a trzeci Sébastien Reichenbach (IAM Cycling). 33. miejsce zajął Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) ze stratą 5:47, a 50. Sylwester Szmyd (CCC Sprandi) - 9:53.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Alberto Contador (Tinkoff-Saxo).

Przesuwający się na południe włoskiego buta wyścig rozpoczął sobotnie ściganie w dość niskiej temperaturze i przy opadzie deszczu. Kolarzom to jednak wcale nie przeszkadzało, ponieważ od samego startu sytuacja na trasie była bardzo dynamiczna.

Pierwsze akcje zaczepne zakończyły się fiaskiem, a na czele utworzyła się około 45-osobowa grupa, bez lidera Alberto Contadora. Zawodnik Tinkoff-Saxo odrobił jednak stratę jeszcze przed lotną premią (50,9 km), a nawet więcej, sięgnął tam po 2 sekundy bonifikaty.

Krótko po tym rozpoczął się podjazd Forca d’Acero (kat. 2; 80,7 km; 26 km; 5%). Prowadzenie objął tam Steven Kruijswijk (Lotto-Jumbo), a za Holendrem utworzyła się grupa w składzie Przemysław Niemiec, Branislau Samoilau (CCC Sprandi Polkowice), Franco Pellizotti (Androni Giocattoli), Carlos Betancur (Ag2r), Francesco Bongiorno (Bardiani CSF), Sébastien Reichenbach, Benat Intxausti, Mauro Finetto (Southeast), Thomas Danielson (Cannondale), Ilnur Zakarin (Katusha) i Kristof Vandewalle (Trek).

Pogoda poprawiła się. Grupa Contadora zwolniła, dzięki czemu dojechała tam reszta peletonu. Pozwoliło to również szybko budować przewagę uciekinierom.

W grupie pościgowej współpraca układała się średnio, dlatego odskoczyli z niej Pellizotti z Betancurem. Na górskiej premii Kruijswijk pojawił się z przewagą półtorej minuty nad grupą Niemca i 7:50 nad peleton. Oznaczało to, że nasz zawodnik był wirtualnym liderem, gdyż do etapu przystąpił ze stratą 5:10.

W drugiej części wyścigu trasa aż do finałowego podjazdu miała tendencję spadkową, z kilkoma mniejszymi podjazdami po drodze. Pellizotti i Betancur dołączyli na zjazdach do Kruijswijka, 78 km przed metą przeskoczył również Vandewalle. Grupa Niemca utrzymywała stratę 52 sekund, peleton - 9:23.

Przed drugą lotną premią (148,4 km) Pellizotti spadł do goniącej grupki. Ta notowała tam stratę 33 sekund, peleton prowadzony przez Tinkoff-Saxo - 7:52

Pościg podkręcił zespół Astany. U podnóża drogi do Campitello Matese (kat. 1; 13 km; 6,9%, maks. 12%) czołowa trójka zameldowała się z zapasem 1:33 nad drugą grupą i 4 minuty nad zasadniczą.

Betancur dość wcześnie zaatakował po etap, ale błyskawicznie zostawił go za plecami Kruijswijk. Z grupy Niemca odskoczyli Intxausti i Reichenbach. 5 km przed metą dwójka zbliżyła się do Holendra na 28 sekund, a kilkaset metrów dalej jego minęła.

Niemiec został chwilę wcześniej doścignięty przez grupę zasadniczą. W końcu zaatakował z niej Fabio Aru (Astana), pociągając za sobą Contadora, Richiego Porte (Sky), Rigoberto Urana (Etixx) i Mikela Lande (Astana). Ten ostatni ruszył sam, gdy grupka zwolniła.

Intxausti objął samotne prowadzenie, uciekając przed zbliżającym się kolarzem Astany. Niespełna 2 km przed metą z grupy lidera wyskoczył Damiano Cunego (Nippo). Przyspieszyli również Aru i Porte. Contador spokojnie kontrolował te harce.

Intxausti nie dał się doścignąć, odnosząc swoje drugie zwycięstwo w historii swoich startów w Giro. Grupa lidera zameldowała się spóźniona o 35 sekund.

fot. ANSA / DAL ZENNARO - ZENNARO - PERI

Wyniki 8. etapu Giro d'Italia 2015 (GT), Fiuggi – Campitello Matese (186 km):
  1 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                        4:51:34
  2 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                      00:20
  3 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                      00:31
  4 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              00:35
  5 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
  6 Richie Porte (Aus) Team Sky
  7 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
  8 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
  9 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    00:45
 10 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 11 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team
 12 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        00:53
 13 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 14 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 15 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 16 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 17 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            01:11
 18 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 19 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 20 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 21 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       01:33
 22 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                             01:41
 23 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   01:55
 24 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                 01:57
 25 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   02:03
 26 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           02:18
 27 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               02:30
 28 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               02:46
 29 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          03:14
 30 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          03:32
 31 Igor Anton (Spa) Movistar Team
 32 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             05:00
 33 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       05:47
 34 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                        05:58
 35 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                       06:49
 36 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
 37 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
 38 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         07:46
 39 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 40 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    07:57
 41 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    08:00
 42 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        
 43 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                            
 44 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 45 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling                
 46 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              09:53
 47 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
 48 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 49 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin
 50 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 51 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 52 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 53 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 54 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 55 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 56 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 57 Francis Mourey (Fra) FDJ
 58 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                   10:23
 59 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                11:38
 60 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          11:42
 61 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                             12:18
 62 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       12:58
 63 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin
 65 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
 66 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 67 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin
 68 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
 69 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
 70 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling
 71 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 72 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 73 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
 74 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
 75 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 76 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               13:43
 77 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 78 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 79 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 80 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 81 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                       17:19
 82 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 83 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 84 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 85 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 86 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
 87 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
 88 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
 89 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 90 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 91 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 92 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling
 93 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 94 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 95 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 96 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 97 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   19:48
 98 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 99 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
100 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
101 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
102 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin
103 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
104 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin
105 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
106 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
107 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
108 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
109 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling
110 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
111 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
112 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
113 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
114 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
115 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
116 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
117 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
118 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
119 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
120 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
121 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
122 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
123 Anthony Roux (Fra) FDJ
124 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
125 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
126 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
127 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
128 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
129 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
130 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
131 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
132 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
133 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
134 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
135 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ
136 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
137 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
138 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
139 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
140 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
141 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
142 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
143 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
144 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
145 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
146 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling
147 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
148 Elia Viviani (Ita) Team Sky
149 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
150 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
151 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
152 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                       22:02
153 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
154 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         23:10
155 Cédric Pineau (Fra) FDJ
156 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                24:07
157 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
158 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
159 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              28:17
160 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
161 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
162 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
163 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling
164 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
165 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
166 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
167 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
168 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
169 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
170 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
171 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
172 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli
173 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
174 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
175 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
176 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling
177 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
178 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
179 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
180 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
181 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
182 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
183 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
184 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
185 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
186 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            30:02
187 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     36:58
188 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
189 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
Punkty:
  1 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                             15 pkt
  2 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                         12
  3 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                             10
  4 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                          9
  5 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       8
  6 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini                  8
  7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  7
  8 Richie Porte (Aus) Team Sky                                      5
  9 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                          4
 10 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Facotry Racing                     4
 11 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                              3
 12 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                        2
 13 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                             1
 14 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                           1
 15 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice                   1
Drużynowo:
  1 Astana Pro Team                                           14:36:12
  2 Movistar Team                                                00:08
  3 Team Sky                                                     01:09
  4 BMC Racing Team                                              03:40
  5 Cannondale-Garmin                                            07:12
  6 Tinkoff-Saxo                                                 08:56
  7 Lotto Soudal                                                 10:27
  8 IAM Cycling                                                  11:40
  9 Team Katusha                                                 15:04
 10 FDJ                                                          18:15
 11 Lampre-Merida                                                19:05
 12 Etixx - Quick-Step                                           59:48
 13 Bardiani CSF                                                 24:56
 14 AG2R La Mondiale                                             28:10
 15 Team LottoNL-Jumbo                                           30:14
 16 Nippo - Vini Fantini                                         30:41
 17 Southeast                                                    33:45
 18 CCC Sprandi Polkowice                                        34:22
 19 Androni Giocattoli                                           34:49
 20 Trek Factory Racing                                          40:03
 21 Orica GreenEdge                                              40:54
 22 Team Giant-Alpecin                                           51:04
Klasyfikacja po 8. etapie
  1 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                       32:40:07
  2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              00:04
  3 Richie Porte (Aus) Team Sky                                  00:22
  4 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          00:30
  5 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                      00:42
  6 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                           01:00
  7 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        01:16
  8 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      01:24
  9 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         01:34
 10 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            01:38
 11 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 01:44
 12 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                 02:09
 13 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       02:15
 14 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    02:24
 15 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                             02:32
 16 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     02:47
 17 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            03:14
 18 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   03:55
 19 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          04:45
 20 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                             05:01
 21 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   06:39
 22 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       06:49
 23 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         07:50
 24 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       10:24
 25 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   11:21
 26 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             12:51
 27 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          12:52
 28 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        12:53
 29 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                            14:58
 30 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 31 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           15:52
 32 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling                16:07
 33 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           17:14
 34 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               19:29
 35 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               57:53
 36 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                       21:21
 37 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                        21:26
 38 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                       22:01
 39 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                          22:40
 40 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           24:52
 41 Igor Anton (Spa) Movistar Team                               27:34
 42 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             29:53
 43 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      30:24
 44 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    31:31
 45 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                             33:15
 46 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           33:29
 47 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                   33:30
 48 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            34:40
 49 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling                    35:22
 50 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      36:00
 51 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             36:39
 52 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling                36:40
 53 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    36:47
 54 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                                36:53
 55 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  37:12
 56 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               37:50
 57 Francis Mourey (Fra) FDJ                                     38:02
 58 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           38:19
 59 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli                     38:31
 60 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         38:41
 61 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               38:59
 62 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                      39:15
 63 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        39:51
 64 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      40:50
 65 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            41:48
 66 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       42:42
 67 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           44:59
 68 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge                          45:02
 69 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               46:18
 70 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           46:25
 71 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                           46:31
 72 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                 46:43
 73 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         46:51
 74 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                     47:25
 75 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                          48:22
 76 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                  49:24
 77 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin                    49:48
 78 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          51:53
 79 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      52:02
 80 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              54:27
 81 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                       55:02
 82 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              55:53
 83 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                              56:16
 84 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           57:33
 85 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                             57:51
 86 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                58:30
 87 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                         58:43
 88 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            58:57
 89 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       59:02
 90 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                       59:31
 91 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                        01:00:37
 92 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling                  01:02:21
 93 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                            01:02:40
 94 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:06:01
 95 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                    01:06:33
 96 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                          01:06:38
 97 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                01:10:43
 98 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                  01:10:45
 99 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                    01:13:56
100 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                    01:14:12
101 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                      01:14:28
102 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          01:14:29
103 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                         01:14:44
104 Anthony Roux (Fra) FDJ                                    01:14:56
105 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling               01:15:57
106 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:16:10
107 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                        01:16:39
108 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                      01:17:06
109 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                         01:17:19
110 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                   01:17:23
111 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                      01:17:47
112 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                      01:18:12
113 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       01:18:52
114 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling           01:19:48
115 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                   01:45:53
116 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                    02:18:53
117 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                             01:21:09
118 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
119 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli                01:21:40
120 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                               01:21:54
121 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                  01:21:57
122 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                        01:22:01
123 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                           01:22:12
124 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                       01:23:37
125 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
126 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                          01:23:58
127 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                  01:24:03
128 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          01:24:39
129 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                   01:25:45
130 Kévin Reza (Fra) FDJ                                      01:25:47
131 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                        01:25:49
132 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 01:25:54
133 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                 01:25:59
134 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
135 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                          01:26:34
136 Elia Viviani (Ita) Team Sky                               01:27:03
137 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                    01:27:06
138 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                               01:27:37
139 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                 01:27:42
140 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:29:06
141 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                      01:29:34
142 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                          01:29:37
143 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:30:11
144 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                       01:30:17
145 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   01:30:28
146 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                         01:30:34
147 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                       01:31:11
148 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                       01:32:07
149 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
150 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo               01:32:08
151 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                 01:32:50
152 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                           01:33:01
153 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                     01:33:17
154 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice           01:33:40
155 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                    01:35:25
156 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice              01:36:24
157 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                 01:37:00
158 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                01:37:18
159 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     01:39:34
160 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                 01:40:05
161 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       01:40:11
162 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                         01:40:22
163 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          01:40:43
164 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                      01:41:35
165 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                           01:41:56
166 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli                  01:42:07
167 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                   01:42:26
168 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                  01:42:39
169 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                      01:42:53
170 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                             01:44:56
171 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                         01:45:13
172 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli                      01:46:02
173 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                   01:46:40
174 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ                                 01:47:53
175 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                           01:48:28
176 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           01:48:48
177 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini            01:53:05
178 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                   01:53:31
179 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                  01:54:23
180 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                     01:57:25
181 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  01:59:02
182 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           01:59:20
183 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                            01:59:55
184 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                             02:02:15
185 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                         02:04:51
186 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                     02:05:26
187 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                   02:12:14
188 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                         02:15:39
189 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini               02:17:00
Klasyfikacja punktowa:
  1 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                     78 pkt
  2 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                75
  3 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                         60
  4 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                50
  5 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                       47
  6 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                        40
  7 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                         40
  8 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                            37
  9 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling                     36
 10 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                               35
 11 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                  34
 12 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini                 32
 13 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                          29
 14 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                29
 15 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                 28
 16 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                          27
 17 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                              26
 18 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling                 26
 19 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                            26
 20 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                          25
Klasyfikacja górska:
  1 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                             39 pkt
  2 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                         19
  3 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      15
  4 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                  15
  5 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                              15
  6 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                 15
  7 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                          14
  8 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                              14
  9 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                         12
 10 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                12
 11 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                      12
 12 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                             10
 13 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                              10
 14 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               7
 15 Richie Porte (Aus) Team Sky                                      6
 16 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                            6
 17 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                             6
 18 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                           6
 19 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                                6
 20 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                                5
Klasyfikacja młodzieżowa:
  1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                           32:40:11
  2 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       02:11
  3 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         07:46
  4 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               19:25
  5 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                       21:57
  6 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                                 31:27
  7 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             36:35
  8 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         38:37
  9 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               38:55
 10 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                      39:11
 11 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            41:44
 12 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           46:21
 13 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                  49:20
 14 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          51:49
 15 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      51:58
 16 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           57:29
 17 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                         58:39
 18 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            58:53
 19 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                       59:27
 20 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                        01:00:33
 21 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                01:10:39
 22 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          01:14:25
 23 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                         01:14:40
 24 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                      01:18:08
 25 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       01:18:48
 26 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                           01:22:08
 27 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                        01:25:45
 28 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 01:25:50
 29 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:29:02
 30 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   01:30:24
 31 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo               01:32:03
 32 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                 01:32:46
 33 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     01:39:30
 34 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                 01:40:01
 35 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                         01:40:18
 36 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          01:40:39
 37 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                   01:42:22
 38 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                      01:42:49
 39 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                         01:45:09
 40 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                           01:48:24
 41 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           01:48:44
 42 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                  01:54:19
 43 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                     01:57:21
 44 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           01:59:16
 45 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini               02:16:56
Klasyfikacja drużynowa:
  1 Astana Pro Team                                           97:22:29
  2 Team Sky                                                     03:32
  3 BMC Racing Team                                              04:20
  4 Movistar Team                                                05:19
  5 Tinkoff-Saxo                                                 14:46
  6 TEAM CANNONDALE - GARMIN                                     23:06
  7 LOTTO SOUDAL                                                 36:09
  8 Team Katusha                                                 48:58
  9 Lampre-Merida                                                49:47
 10 FDJ                                                          54:57
 11 Bardiani CSF                                                 57:25
 12 Etixx - Quick-Step                                        01:08:39
 13 IAM Cycling                                               01:10:04
 14 Orica GreenEdge                                           01:11:51
 15 Southeast                                                 01:19:16
 16 AG2R La Mondiale                                          01:21:38
 17 Androni Giocattoli                                        01:43:48
 18 CCC Sprandi Polkowice                                     01:54:59
 19 Team LottoNL-Jumbo                                        01:59:06
 20 Nippo - Vini Fantini                                      02:18:03
 21 Trek Factory Racing                                       02:34:15
 22 Team Giant-Alpecin                                        03:06:19

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: