Tour de Picardie 2015: etap 2

Włoch Andrea Guardini (Astana) wygrał drugi odcinek francuskiej etapówki.

Kolarz kazachskiej ekipy na niewielkim podjeździe w końcówce pokonał lidera wyścigu Belga Krisa Boeckmansa (Lotto Soudal) oraz Francuza Bryana Coquarda (Team Europcar).

12. miejsce wywalczył Przemysław Kasperkiewicz (AWT-Greenway).

W klasyfikacji generalnej Boeckmans o 6 sekund wyprzedza Guardiniego i o 9 sekund dystansuje Edvaldasa Siskeviciusa (Team Marseille 13 KTM). Kasperkiewicz zajmuje 14. miejsce, ze stratą 16 sekund.

W ucieczce ponownie znalazł się Pierre-Roger Latour (Ag2r La Mondiale), a tym razem towarzyszyli mu Ralf Matzka (Bora-Argon 18), Evaldas Siskevicius (Team Marseille 13 KTM) oraz Alexis Bodiot (Armée de Terre). Grupa uzyskała nawet siedem minut przewagi, ale tempo dyktowane przez grupę Lotto Soudal nie dawało im wielkich szans na dotrwanie do końca etapu przed peletonem.

Uciekinierzy rozegrali między sobą trzy górskie premie i na ostatnie 50 kilometrów wjechali nieco ponad 3 minuty przed peletonem. Zmniejszającą się różnicę wykorzystali Stephane Rosseto (Cofidis) oraz Alo Jakin (Auber 93), na niecałe 40 kilometrów dołączając do prowadzących.

Peleton nie przejął się wzmocnieniem odjazdu i spokojnie redukował straty, łapiąc uciekających na finałowej rundzie w Fleurines. W końcówce na niewielkim wzniesieniu doszło do finiszu z peletonu, a najszybszy okazał się Andrea Guardini (Astana), pokonując broniącego koszulki Krisa Boeckmansa (Lotto Soudal).

Wyniki 2. etapu Tour de Picardie 2015 (2.1), Villers-Saint-Paul - Fleurines (168,1 km):
  1 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                      4:16:30
  2 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
  3 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
  4 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
  5 Bryan Alaphilippe (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
  6 Daniel McLay (GBr) Bretagne - Séché Environnement
  7 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM
  8 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
  9 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 10 Kevin Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles
 11 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 12 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) AWT-GreenWay
 13 Arnaud Démare (Fra) FDJ
 14 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 15 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Julien Duval (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 17 Alexis Guerin (Fra) AWT-GreenWay
 18 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 19 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Métropole
 20 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 21 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 David Menut (Fra) Auber 93
 23 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 24 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 25 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93
 26 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 KTM
 27 Fabien Canal (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 28 Jan Brockhoff (Ger) AWT-GreenWay
 29 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 30 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM
 31 David Boucher (Fra) FDJ
 32 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 33 Guillaume Levarlet (Fra) Auber 93
 34 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 35 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 36 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 37 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 38 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 39 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Métropole
 40 Steven Tronet (Fra) Auber 93
 41 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 42 Ivan Garcia Cortina (Esp) AWT-GreenWay
 43 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 44 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 45 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18
 46 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
 47 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 48 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar
 49 Alexis Bodiot (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 50 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 51 Maxime Cam (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 52 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
 53 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
 54 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM
 55 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 56 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 57 Michal Schlegel (Cze) AWT-GreenWay
 58 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 59 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 60 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
 61 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 62 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Métropole
 63 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Métropole
 64 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 65 Christophe Laborie (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 66 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 67 Julien Guay (Fra) Auber 93
 68 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 69 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 70 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 71 Théo Vimpere (Fra) Auber 93
 72 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 73 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles
 74 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
 75 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 76 Alvaro Cuadros Morata (Esp) AWT-GreenWay
 77 Clement Saint Martin (Fra) Team Marseille 13 KTM
 78 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
 79 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Métropole
 80 Jakub Novak (Cze) AWT-GreenWay
 81 Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
 82 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 83 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
 84 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
 85 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 86 Alo Jakin (Est) Auber 93
 87 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 88 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 89 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 90 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Métropole
 91 Jordan Levasseur (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 92 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
 93 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Crédits
 94 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 95 Grégoire Tarride (Fra) Team Marseille 13 KTM
 96 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 97 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 98 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Métropole
 99 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
100 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles                    00:13
101 William Bonnet (Fra) FDJ                                     00:18
102 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            00:28
103 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne - Séché Environnement          00:29
104 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Crédits           00:40
105 Clément Penven (Fra) Team Marseille 13 KTM
106 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                           01:00
107 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    01:07
108 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              02:48
109 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
110 Yannick Eijssen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
111 Benoît Sinner (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
112 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
113 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
114 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
115 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                         03:19
116 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Métropole
117 Mikaël Delage (Fra) FDJ                                      05:31
118 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
119 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
120 Kenny De Haes (Bel) Lotto Soudal
121 Dan Craven (Nam) Team Europcar
Klasyfikacja po 2. etapie
  1 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                          8:16:02
  2 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        00:06
  3 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 KTM              00:09
  4 Fabien Canal (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre            00:10
  5 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
  6 Alexis Bodiot (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre           00:11
  7 Daniel McLay (GBr) Bretagne - Séché Environnement            00:12
  8 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
  9 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   00:14
 10 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 11 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18                            00:15
 12 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM                  00:16
 13 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 14 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) AWT-GreenWay
 15 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Métropole
 16 Arnaud Démare (Fra) FDJ
 17 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 18 Kevin Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles
 19 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 20 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 21 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 22 Bryan Alaphilippe (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 23 Julien Duval (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 24 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 26 Steven Tronet (Fra) Auber 93
 27 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
 28 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 29 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93
 30 Jan Brockhoff (Ger) AWT-GreenWay
 31 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 32 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 33 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 34 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM
 35 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Métropole
 36 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar
 37 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 38 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 39 Alexis Guerin (Fra) AWT-GreenWay
 40 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM
 41 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 42 Guillaume Levarlet (Fra) Auber 93
 43 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 45 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 46 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Métropole
 47 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
 48 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 49 Ivan Garcia Cortina (Esp) AWT-GreenWay
 50 Maxime Cam (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 51 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 52 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 53 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 54 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 55 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Métropole
 56 David Boucher (Fra) FDJ
 57 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 58 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 59 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 60 Michal Schlegel (Cze) AWT-GreenWay
 61 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
 62 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 64 David Menut (Fra) Auber 93
 65 Clement Saint Martin (Fra) Team Marseille 13 KTM
 66 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 67 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Métropole
 68 Alvaro Cuadros Morata (Esp) AWT-GreenWay
 69 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Crédits
 70 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 71 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Métropole
 72 Christophe Laborie (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 73 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles
 74 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 75 Alo Jakin (Est) Auber 93
 76 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
 77 Julien Guay (Fra) Auber 93
 78 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 79 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 80 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 81 Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
 82 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 83 Théo Vimpere (Fra) Auber 93
 84 Jakub Novak (Cze) AWT-GreenWay
 85 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 86 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 87 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
 88 Jordan Levasseur (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 89 Grégoire Tarride (Fra) Team Marseille 13 KTM
 90 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 91 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Métropole
 92 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
 93 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles                    00:29
 94 William Bonnet (Fra) FDJ                                     00:34
 95 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            00:42
 96 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne - Séché Environnement          00:45
 97 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Crédits           00:56
 98 Clément Penven (Fra) Team Marseille 13 KTM
 99 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                01:38
100 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18                              01:39
101 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     01:42
102 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 01:46
103 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         01:54
104 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
105 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18                             02:17
106 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    02:38
107 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                     03:04
108 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
109 Yannick Eijssen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
110 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
111 Benoît Sinner (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
112 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                           03:15
113 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Crédits               04:42
114 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                         05:09
115 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        05:20
116 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Métropole                  05:22
117 Mikaël Delage (Fra) FDJ                                      05:47
118 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
119 Kenny De Haes (Bel) Lotto Soudal                             07:25
120 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                         08:27
121 Dan Craven (Nam) Team Europcar                               10:20

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: