Visegrad 4 Bicycle Race 2015 – GP Czech Republic

Paweł Bernas został zwycięzcą pierwszego z czterech wyścigów Visegrad 4 Bicycle Race – GP Republiki Czeskiej.

Zawodnik ActiveJet pokonał na finiszu Czecha Jiri Polnicky’ego z Whirlpool Author i Ukraińca Aleksandra Poliwodę z Kolss BDC.

Dość szybko na trasie czeskiego klasyku uformowała się trzyosobowa ucieczka, w której jechali: Jan Svorada (Puskinak.cz), Janos Pelican (Utensilnord) i Michael Gaubitzer (Duratec SKR). Zyskali oni maksymalnie dwie minuty przewagi, ale peleton nie był zadowolony z tego faktu i po kolejnych próbach ataków, czołówka szybko zaczęła tracić przewagę.

Do liderujących kolarzy przeskoczyła grupa 11 zawodników, w której był Tomasz Mickiewicz. Ta akcja jednak również nie trwałą długo, ze względu na konflikt interesów. Gdy peleton złapał dużą grupę do ataku ruszyli: Paweł Franczak, Frantisek Sisr (Dukla Praha), Jacek Morajko (Wibatech Fuji) i Oleksandr Prevar (Kolss BDC).

Czwórka zyskała szybko minutę przewagi i na tym nie spoczęła. Dopiero gdy w peletonie do pracy zabrali się zawodnicy CCC Sprandi Polkowice, jadący w barwach reprezentacji Polski, a także dwóch kolarzy w reprezentacji Czech, przewaga zaczęła maleć. Kilku zawodników próbowało przeskakiwać do czołówki, ale próba ta im się nie udała.

Na ostatnich kilkunastu kilometrach czołówka była już niemal wchłonięta przez około 30-osobowy peleton. Gdy tak się stało ruszyły kolejne ataki. Wśród zawodników ActiveJet Team atakowali Bernas, Gradek i Podlaski. Ten ostatni atakował na ostatnim podjeździe, ale został w końcówce doścignięty.

Wtedy do ataku z długiego finiszu ruszył Bernas. Nikt nie był w stanie odpowiedzieć na ten atak i zawodnik ActiveJet Team sięgnął po szósty triumf w tym sezonie.

fot. Szymon Gruchalski/ActiveJet Team

Wyniki Visegrad 4 Bicycle Race 2015 – GP Czech Republic (1.2), Hodonin – Kyjov (180 km):

1. Paweł Bernas (ActiveJet Team)
2. Jiri Polnicky (Whirpool Author)
3. Aleksandr Poliwoda (Kolss BDC)
4. Dariusz Batek (Wibatech Fuji Żory)
5. Florian Bissinger (WSA-Greenlife)
6.  ?
7. Martin Hunal (Whirpool Author)
8. Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice)
9. Tomas Koudela (SKC Tufo Prostejov)
10. Michał Podlaski (ActiveJet Team)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: