Maraton Odrzywół 2015 - relacja

10 maja w Odrzywole w woj. Mazowieckim, na starcie drugiego w tym sezonie maratonu zorganizowanego przez MTB Opoczno stanęło ponad 150 zawodników i zawodniczek, którzy zmierzyli się nie tylko ze sobą i trasą , ale również z bardzo kapryśną aurą.

Ulewny deszcz, który od świtu psuł wszystkim nastroje, zdecydowanie podniósł poziom trudności tej dość szybkiej trasy. Również w trakcie wyścigu pogoda dawała się we znaki zarówno zawodnikom jak i kibicom zgromadzonym w miasteczku i na zmianę to lało to wychodziło piękne słońce.

Pozornie płaska trasa, najłatwiejsza z przygotowanych na ten sezon przez ekipę z Opoczna, miejscami zmieniła się w błotne bajora choć należy przyznać, że jednocześnie deszcz utwardził nieco odcinki piaszczyste, które w ubiegłym roku najbardziej dokuczały startującym. Na trasie nie zabrakło również odcinków technicznych, stromych zjazdów i podjazdów, z których najwyższy, czyli podjazd pod górę Marii Magdaleny w Stanisławowie, tylko najsilniejsi byli w stanie pokonać bez schodzenia z rowerów.

DSC_0240

Kilka minut po godzinie 11 sygnał do startu dał wszystkim wójt Odrzywołu pan Marian Kmieciak. Rywalizacja rozegrała się na trzech dystansach hobby, mega i giga. Zwycięzcami w kategorii open na poszczególnych dystansach zostali:

Hobby:

1. Marta Kowalik (VieWióry Team)
2. Zuzanna Król
3. Maja Dzięgielewska (3R Radom)

1. Karol Wróbel (VIP&FART Team)
2. Kacper Żytny
3. Mariusz Zawisza

Mega:

1. Anna Urban (Kettler Bike Team)
2. Paulina Porczyk (MaxxBike Team)
3. Joanna Pachowska (Polonia Warszawa MTB)

1. Grzegorz Kubaczka
2. Sebastian Opoka (AZS Politechnika Świętokrzyska)
3. Sylwester Szturnoga

Giga:

1. Dorota Warczyk (LKK Start Tomaszów Mazowiecki)
2. Marta Mikołajczyk (Crazy Racing Team)
3. Nikola Bujak (3R Radom)

1. Jarosław Ziółkowski (Kettler Bike Team)
2. Mariusz Marszałek (Kettler Bike Team)
3. Piotr Truszczyński

DSC_0332
W ramach maratonu odbyły się również III Mistrzostwa Polski Architektów w kolarstwie górskim. Tytuły mistrzowskie na poszczególnych dystansach zdobyli:

Hobby – Ludmiła Student, Paweł Osławski
Mega – Paulina Porczyk, Grzegorz Kubaczka
Giga - Andrzej Doktor.

Szczegółowe wyniki maratonu oraz Archi-Cup znajdują się na stronie MTB Opoczno.

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami, które wręczali Katarzyna Galińska, wójt Marian Kmieciak oraz prezes OST Mariusz Sarwiński.

Kolejny maraton zaliczany do klasyfikacji generalnej Górskiej Jazdy w Centrum Polski rozegrany zostanie 2 sierpnia w Gielniowie w ramach dwudniowego Memoriału Marka Galińskiego. Sobota upłynie pod znakiem XCO, najlepsi amatorzy z całego kraju będą walczyć o zwycięstwo na bardzo wymagającej trasie zaprojektowanej przez samego „Diabła”. W niedzielę na trasę maratonu wyruszą długodystansowcy.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

inf. MTB Opoczno

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: