Juniorski Wyścig Pokoju 2015: Szymon Sajnok 6. po dwóch dniach zmagań

Polski kolarz w czołówce prestiżowej imprezy dla juniorów.

Rosjanin Aleksandr Kulikovskiy wygrał odcinek 2b juniorskiego Wyścigu Pokoju, na finiszu z peletonu pokonując Duńczyka Niklasa Larsena i Polaka Szymona Sajnoka.

W klasyfikacji generalnej wyścigu na czele duet Amerykanów – Brandon McNulty o 33 sekundy wyprzedza Adriena Costę i o 48 sekund Norwega Tobiasa Fossa. 6. miejsce, ze stratą 52 sekund, zajmuje Sajnok.

Rywalizacja na trasie prestiżowej imprezy juniorów toczy się pod dyktando kadr Rosji i USA – rozegrany wczoraj pierwszy odcinek padł łupem Sergieja Rostovceva, który na finiszu pokonał Holendra Brama Weltena – zwycięzcę juniorskiego Paryż-Roubaix – oraz Amerykanina Brandona McNulty’ego.

Sajnok, 5. kolarz juniorskiego “Piekła Północy”, finiszował na 7. miejscu.

Dziś, w godzinach porannych, rozegrano także odcinek jazdy indywidualnej na czas, który ułożył porządek klasyfikacji generalnej. NcNulty na dystansie 11,2 kilometra pokonał o 29 sekund Costę i o 44 sekundy Serba Dusana Rajovica. Sajnok wykręcił 7. czas, do zwycięzcy tracąc 52 sekundy.

W imprezie w barwach kadry Polski startują także Adrian Mrówka, Piotr Pękala, Szymon Tracz, Damian Sławek i Jakub Murias.

Przed kolarzami jeszcze dwa etapy, blisko 200 kilometrów, a wyścig zakończy się w niedzielę.