Velon dogadał się z RCS

Grupa drużyn WorldTour zrzeszona w grupie Velon podpisała porozumienie, które pozwoli wykorzystywać organizatorom Giro d'Italia nagrania z kamer umocowanych na rowerach.

Nagrania dla RCS powstaną na 8 z 21 etapów tegorocznego Wyścigu Dookoła Włoch: otwierającej wyścig drużynowej czasówce, etapie 2., pagórkowatych etapach 4., 9. i 12., 15. oraz na górskich etapach 16. z Mortirolo i 20. z Colle delle Finestre.

Podpisana umowa pozwoli na wykorzystanie nagrań z etapów podczas transmisji telewizyjnych, a także na stronach powiązanych z wyścigiem i portalach społecznościowych. W ten sam sposób nagraniami mogą dysponować zespoły wchodzące w skład Velon.

Z podpisanej umowy zadowolone są obie strony. Dyrektor wyścigu, Mauro Vegni, powiedział:

Zawsze zależało nam na przeniesieniu fanów kolarstwa jak najbliżej wyścigu a nowe technologie umożliwiają przeniesienie ich do peletonu Giro d'Italia.

Równie zadowolony jest szef grupy Velon, Graham Barlett:

RCS naprawdę wszedł w ten pomysł i jesteśmy zachwyceni możliwością współpracy przy tak ważnym wyścigu. Wybrane 8 etapów pozwoli dać świetny wgląd w to, co potrzebne jest by wygrywać zarówno etapy i jak i poszczególne klasyfikacje w wielkim tourze. Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć rezultaty.

W skład Velon wchodzi 11 drużyn World Tour: BMC Racing Team, Etixx - Quick-Step, Lampre - Merida, Lotto Soudal, Orica GreenEDGE, Team Cannondale - Garmin, Team Giant - Alpecin, Team Lotto NL - Jumbo, Team Sky, Tinkoff - Saxo and Trek Factory Racing. Oczywiście, wszystkie pojawią się na starcie Giro d'Italia, ale nie wszystkie będą wyposażone w kamery na każdym z etapów. Drużyny nagrywające wyścig zostaną podane w czasie wyścigu.

Włoska stacja RAI, odpowiadająca za transmisję, zapowiada natomiast wprowadzenie powtórek w spowolnieniu (w technice Ultra Slowmo) oraz przekaz niektórych rozmów radiowych pomiędzy zawodnikami i dyrektorami sportowymi, tak jak ma to miejsce w F1. Mamy nadzieję, że te nowinki znajdą się również w międzynarodowym przekazie.

fot. Jakub Zimoch/rowery.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: