Davide Rebellin oczyszczony z zarzutu podatkowego przestępstwa

Od 2011 roku prokuratura prowadziła dochodzenie przeciwko Davide Rebellinowi, któremu zarzucano malwersacje podatkowe w okresie 2002-2007. Doświadczony zawodnik teamu CCC Sprandi Polkowice został oczyszczony.

Na początku nowego millenium Rebellin zameldowany był w Monako, mieszkać miał jednak przez większość część sezonu w Padwie. Tym samym, takie było podejrzenie, nie zapłacił włoskiemu fiskusowi 7 mln euro. Adwokat 43-latka zdołał przekonać gremium, że jego klient w rzeczywistości przebywał na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie jest właścicielem kilku domów.

Poza tym pół roku spędzał poza domowymi pieleszami na wyścigach czy zgrupowaniach. Ten sam sąd zadecydował, że nie można Rebellina pociągnąć do odpowiedzialności karnej za wpadkę dopingową z 2008 roku. Włoski Komitet Olimpijski (CONI) żądał odszkodowania w wysokości 500 tys. euro oraz roku więzienia. Takie sankcje przewiduje zmodyfikowane w 2000 roku prawo.

Rebellin został przyłapany na preparacie CERA, CONI zawiesiło go na dwa lata i odebrało srebrny medal olimpijski wywalczony w Pekinie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: