Tour de Romandie 2015: etap 1

Team Sky wygrał jazdę drużynową na czas, otwierającą 69. edycję Tour de Romandie. Liderem wyścigu został Walijczyk Geraint Thomas.

Brytyjska drużyna na 19-kilometrowym odcinku o zaledwie 0.63 sekundy pokonała australijską Orica-GreenEdge oraz o 5 sekund rosyjską Katushe.

Zespoły rywalizowały w równych warunkach atmosferycznych na płaskiej trasie, za wyjątkiem trudnej, kilometrowej przełęczy, leżącej niespełna kilometr przed metą.

fot. Tour de Romandie

Wyniki 1. etapu Tour de Romandie 2015 (WT), Vallée de Joux – Juraparc (19,2 km):
  1 Team Sky                                                     21:19
  2 Orica GreenEdge
  3 Team Katusha                                                 00:05
  4 Etixx - Quick-Step                                           00:14
  5 Astana Pro Team                                              00:17
  6 BMC Racing Team                                              00:19
  7 FDJ.fr                                                       00:22
  8 IAM Cycling                                                  00:24
  9 Cannondale-Garmin                                            00:40
 10 Movistar Team
 11 Lampre-Merida                                                00:41
 12 Trek Factory Racing                                          00:42
 13 Team Giant-Alpecin                                           00:50
 14 Tinkoff-Saxo                                                 00:55
 15 Team LottoNL-Jumbo
 16 Team Europcar                                                01:07
 17 Lotto Soudal                                                 01:12
 18 AG2R La Mondiale                                             01:22
Klasyfikacja po 1. etapie
  1 Geraint Thomas (Gbr) Team Sky                                21:19
  2 Elia Viviani (Ita) Team Sky
  3 Ian Stannard (Gbr) Team Sky
  4 Luke Rowe (Gbr) Team Sky
  5 Christopher Froome (Gbr) Team Sky
  6 Peter Kennaugh (Gbr) Team Sky
  7 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge
  8 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge
  9 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
 10 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
 11 Simon Yates (Gbr) Orica Greenedge
 12 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             00:05
 13 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 14 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 15 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 16 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 17 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 18 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        00:14
 19 Rigoberto Uran Uran (Col) Etixx - Quick-Step
 20 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
 21 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 22 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
 23 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
 24 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        00:17
 25 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 26 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 27 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 28 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team
 29 Rohan Dennis (Aus) Bmc Racing Team                           00:19
 30 Danilo Wyss (Swi) Bmc Racing Team
 31 Damiano Caruso (Ita) Bmc Racing Team
 32 Manuel Senni (Ita) Bmc Racing Team
 33 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Bmc Racing Team
 34 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Etixx - Quick-Step          00:21
 35 Steve Morabito (Swi) Fdj.Fr                                  00:22
 36 Matthieu Ladagnous (Fra) Fdj.Fr
 37 Thibaut Pinot (Fra) Fdj.Fr
 38 Alexandre Geniez (Fra) Fdj.Fr
 39 Arthur Vichot (Fra) Fdj.Fr
 40 Stef Clement (Ned) Iam Cycling                               00:24
 41 Mathias Frank (Swi) Iam Cycling
 42 Marcel Wyss (Swi) Iam Cycling
 43 Jarlinson Pantano (Col) Iam Cycling
 44 Matthias Brandle (Aut) Iam Cycling
 45 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          00:34
 46 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin                 00:40
 47 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 48 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin
 49 Thomas Danielson (Usa) Cannondale-Garmin
 50 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Cannondale-Garmin
 51 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 52 Winner Anacona Gomez (Col) Movistar Team
 53 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
 54 John Gadret (Fra) Movistar Team
 55 Andrey Amador Bakkazakova (Crc) Movistar Team
 56 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 57 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 58 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida               00:41
 59 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre-Merida
 60 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
 61 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 62 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
 63 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                    00:42
 64 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 65 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 66 Matthew Busche (Usa) Trek Factory Racing
 67 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 68 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 69 Stefan Kueng (Swi) Bmc Racing Team                           00:44
 70 Campbell Flakemore (Aus) Bmc Racing Team
 71 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin                      00:50
 72 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 73 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
 74 Chad Haga (Usa) Team Giant-Alpecin
 75 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 76 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 77 Reto Hollenstein (Swi) Iam Cycling                           00:52
 78 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida                       00:53
 79 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                   00:55
 80 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 81 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 82 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 83 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 84 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 85 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 86 Tom Van Asbroeck (Bel) Team Lottonl-Jumbo
 87 Robert Gesink (Ned) Team Lottonl-Jumbo
 88 Jos Van Emden (Ned) Team Lottonl-Jumbo
 89 Maarten Tjallingii (Ned) Team Lottonl-Jumbo
 90 Rick Flens (Ned) Team Lottonl-Jumbo
 91 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           00:57
 92 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     00:59
 93 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                01:01
 94 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          01:05
 95 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 96 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            01:06
 97 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           01:07
 98 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
 99 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
100 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
101 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
102 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
103 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                        01:08
104 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            01:12
105 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
106 Greg Henderson (Nzl) Lotto Soudal
107 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
108 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
109 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin                          01:18
110 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin
111 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale         01:22
112 Jan Bakelants (Bel) Ag2R La Mondiale
113 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2R La Mondiale
114 Ben Gastauer (Lux) Ag2R La Mondiale
115 Romain Bardet (Fra) Ag2R La Mondiale
116 Brian Bulgac (Ned) Team Lottonl-Jumbo                        01:55
117 Carter Jones (Usa) Team Giant-Alpecin                        01:56
118 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                            01:58
119 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
120 Benoît Vaugrenard (Fra) Fdj.Fr                               02:00
121 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge                        02:04
122 Sam Bewley (Nzl) Orica Greenedge
123 Lawrence Warbasse (Usa) Iam Cycling                          02:07
124 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step
125 Jonathan Fumeaux (Swi) Iam Cycling
126 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 02:13
127 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        02:18
128 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                             02:34
129 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              02:47
130 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              03:00
131 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal                          03:07
132 Danny Pate (Usa) Team Sky                                    03:12
133 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            03:16
134 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    03:20
135 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
136 Mikael Cherel (Fra) Ag2R La Mondiale                         03:24
137 Julien Berard (Fra) Ag2R La Mondiale
138 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2R La Mondiale
139 Amaël Moinard (Fra) Bmc Racing Team                          03:45
140 Jérémy Roy (Fra) Fdj.Fr                                      04:04
141 Bertjan Lindeman (Ned) Team Lottonl-Jumbo                    04:32
142 Laurens Ten Dam (Ned) Team Lottonl-Jumbo
143 Cédric Pineau (Fra) Fdj.Fr                                   04:34
144 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              05:00

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: