Patrick Lefevere: "Kwiatkowski nie wygra Tour de France"

Michał Kwiatkowski nie założy żółtej koszulki na Polach Elizejskich w Paryżu. Tak uważa szef jego ekipy, twierdząc, że mistrz świata może wygrać wszystkie klasyki, ale Tour de France nie wygra.

Patrick Lefevere rozmawiał z gazetą "Het Nieuwsblad", w której mniej więcej powtórzył, to na co wskazywał wcześniej.

Michała stać na wszystko, ale nie wydaje mi się by to był mój zwycięzca Touru. To dla niego za wiele. Taki Quintana zawsze będzie szybciej podjeżdżał.

Według belgijskiego menadżera nasz zawodnik może postarać się o coś wyjątkowego, a jego powrót na brukowany klasyki to tylko kwestia krótkiego czasu.

Stać go na zgromadzenie wielkich klasycznych zwycięstw. Żeby wygrać Tour musi stracić 6 kilogramów. Pytanie tylko, jak to wpłynęłoby na ciało i czy nie ucierpiałyby jego predyspozycje do jazdy na czas. Takie decyzje musimy razem podejmować z rozmysłem. Kwiatkowski może wygrać Mediolan-San Ramo, gdzie upadł w tym roku, Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix. Jeździ równie dobrze po brukach jak na ardeńskich podjazdach. W minionym roku był siódmy na pamiętnym etapie Touru do Arenbergu. W tym sezonie ustaliliśmy, że będzie liderem na ardeńskie klasyki, ponieważ mieliśmy już trzech liderów na bruki, Boonena, Terpstrę i Stybara

- dodał Lefevere.

Zwycięzca niedzielnego Amstel Gold Race najbliższe lata chce poświęcić klasykom, ale na razie nie porzuca myśli o podejściu do wielkich tourów w dalszej części kariery.

fot. Tim De Waele/TDW Sport

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: