Krismar Big Silvant Team gotowy na otwarcie sezonu w Polsce

Warmińsko-mazurski Krismar Big Silvant Team w czwartek zakończył zgrupowanie we francuskim Vaison-la-Romaine. Drużyna Adama Wadeckiego i  Zdzisława Trojgi jest już gotowa na rozpoczęcie kolarskiego sezonu w Polsce

Można powiedzieć, że Adam Wadecki ma nosa, co do daty organizowania zgrupowań. Za każdym razem, kiedy drużyna wyjeżdżała na obóz, do Fromborka, Krynicy Morskiej i Vaison-la-Romaine panowały świetne warunki atmosferyczne.

We Francji pogoda była idealna. Drużyna wykorzystała w pełni dwa tygodnie na przygotowanie się do sezonu. Plan treningowy został wykonany w stu procentach, co powinno przynieść efekty. Podczas zgrupowania kolarze zmierzyli się ze słynnym podjazdem „Gigantem Prowansji” Mont Ventoux, który często jest areną walk największego kolarskiego wyścigu - Tour de France.

Długi i ciężki podjazd, ale już wiemy, z czym mierzą się najlepsi

- powiedział Kamil Małachowski.

W piątek kolarze powrócili do Polski. Po południ zrobili rekonesans trasy sobotniego kryterium „Boxmet Dzierżoniów”, gdzie zainaugurują sezon. Pierwszy start potraktują ulgowo i zapoznawczo, ale już w niedzielnym Ślężańskim Mnichu nastawiają się na walkę o jak najwyższe lokaty.

Kryterium „Boxmet Dzierżoniów” będzie liczyło 45 kilometrów, czyli 30 rund po ulicach miasta. Z kolei „Ślężański Mnich” – Memoriał Romana Ręgorowicza w Sobótce składa się z siedmiu 17-kilometrowych rund, co daje łącznie 119 kilometrów ścigania

Dobrze przepracowaliśmy czas na zgrupowaniu we Francji. Teraz zaczynamy ściganie w Polsce. W Dzierżoniowie nie liczymy na jakiś specjalny wynik, ale zobaczymy, co przyniesie wyścig. Nastawiamy się na Sobótkę, gdzie chcemy zaprezentować się jak najlepiej. Będziemy aktywni, a nasz lider Konrad Kott, może walczyć tu nawet o zwycięstwo

- tłumaczył Adam Wadecki

Ponadto drużyna zakontraktowała nowego zawodnika. Jest nim Rosjanin Igor Antonov. 21-letni zawodnik ma za sobą kilkanaście startów w rosyjskich wyścigach rangi UCI. Jego również zobaczymy na wyścigach w Dzierżoniowie i Sobótce.

Skład Krimsar Big Silvant Team na kryterium „Boxmet Dzierżoniów” i Ślężański Mnich” – Memoriał Romana Ręgorowicza: Konrad Kott, Piotr Skrzeszewski, Artur Krasnodębski, Alexander Fadeev, Karol Skrzyniarz, Paweł Skrzeszewski, Kamil Małachowski, Alexandr Kareev, Jędrzej Borowski, Krzysztof Parma i Igor Antonov.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: