Paryż-Roubaix 2015: kilka opcji Etixx-Quick Step

Drużyna Etixx-Quick Step przed Paryż-Roubaix zorganizowała konferencję prasową, na której przedstawiła skład zespołu na „Niedzielę w Piekle”.

Kapitanów będzie trzech: Niki Terpstra, który na welodromie w Roubaix wygrał rok temu, pretendent Zdenek Stybar oraz Stijn Vandenbergh. Kadrę uzupełniają Iljo Keisse, Guillaume Van Keirsbulck, Nikolas Maes, Yves Lampaert oraz Matteo Trentin.

Nigdy nie zapomnę dnia, w którym wygrałem Roubaix. Dzisiaj zaliczyłem rekonesans trasy. Dobrze się czuję, Fantastycznie jest móc wrócić na ten bruk. Moje szanse są takie same, jak w ubiegłym roku. Tworzymy silną paczkę, mamy kilka asów w rękawie

– powiedział Terpstra, który za jednego z największych konkurentów uważa Alexandra Kristoffa (Katusha), zwycięzcę Ronde van Vlaanderen.

Stybar rok temu był piąty, tej wiosny zajął drugie miejsce w E3 Prijs Harelbeke oraz dziewiąte w Ronde.

Przejechaliśmy na rowerach 75 km, reszcie przyjrzeliśmy się z perspektywy samochodu. Samopoczucie jest dobre. Chciałbym wskoczyć na podium. Mamy jednak też innych zawodników, których na to stać. Miejmy nadzieję, że któryś z nas: Niki, Stijn, Matteo czy ja, wygra w niedzielę. Według mnie trzeba się obawiać Bradleya Wigginsa (Sky). Jest jeszcze oczywiście Kristoff

– tłumaczył Stybar, który niedawno uzupełnił braki w uzębieniu po upadku na trasie zeszłorocznego Eneco Tour.

fot. B.Bade

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: