Skład Movistar na Wyścig dookoła Kraju Basków

Eusebio Unzue ustalił skład Movistar na rozpoczynający się w przyszły poniedziałek Vuelta al País Vasco (WT).

W Kraju Basków tym razem zabraknie Alejandro Valverde, za to liderem hiszpańskiej ekipy będzie Nairo Quintana. Obok zwycięzcy wyścigu z 2013 roku pojadą Igor Anton, Jonathan Castroviejo, Ion Izagirre, Gorka Izagirre, Beñat Intxausti, Giovanni Visconti i José Herrada.

Tegoroczna trasa wydaje się bardziej skomplikowana od ubiegłorocznej. Wybrałem ludzi, którzy podołają temu zadaniu. Co do Quintany jest w dobrej formie, nie topowej, ale dość dobrej. Przed Tirreno miałem co do tego obawy. Przez 50 dni nie ścigał się, ale wypadł znakomicie

- powiedział Unzue.

Sześciodniowy Wyścig dookoła Kraju Basków rozpocznie etap ze startem i metą w Bilbao. Na czwartym odcinku czeka tradycyjny podjazd przez przełęcz Usartza (7,3 km; 6,71%) do Sanktuarium Arrate, ale tym razem kluczowy wydaje się etap piąty, na którym ściankę Alto de Aia (1,36 km; 14,4%, maks. 28%) przyjdzie pokonać trzy razy na ostatnich 18 km. Zmagania zakończy 18,3-km czasówka na pagórkowatej trasie.

W País Vasco najprawdopodobniej zabraknie obrońcy tytułu Alberto Contadora (Tinkoff-Saxo), pojadą natomiast drugi przed rokiem Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step) i Rafał Majka (Tinkoff-Saxo).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: