Driedaagse De Panne-Koksijde 2015: Bradley Wiggins po raz ostatni na tęczowo

"Sir Wiggo" na drodze przed Paryż-Roubaix sprawdzi nogę na trasie wyścigu etapowego we Flandrii.

Bradley Wiggins po raz ostatni zaprezentuje tęczową koszulkę mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas w barwach zespołu Sky na trasie belgijskiego wyścig Driedaagse De Panne-Koksijde. 34-letni Brytyjczyk we wtorek, 31 marca, wystartuje we flandryjskiej etapówce, jednym z ostatnich testów przed Paryż-Roubaix.

W szeregach brytyjskiej ekipy obok Wiginsa zobaczymy też Bernharda Eisela, Andy'ego Fenna, Christiana Kneesa, Chrisa Suttona, Nathana Earle'a, Danny'ego Pate'a oraz włoskiego sprintera Elię Vivianiego.

Wyścig dookoła regionu Panne-Koksijde (2.HC) potrwa trzy dni, a kolarze zmierzą się z czterema odcinkami, na których pojawią się brukowe odcinki. Ostatnim aktem zmagań ma być 14-kilometrowa jazda na czas.

Celem Wigginsa jest zwycięstwo w "Piekle Północy", które miałoby zakończyć w zasadzie jego szosową przygodę. Doświadczony Brytyjczyk w maju wystartuje jeszcze w Tour de Yorkshire, ale zrobi to już w barwach zespołu WIGGINS, z którym przygotowywał się będzie do ostatniego wyzwania w karierze - wyścigu drużynowego na dochodzenie podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

fot. B.Bade

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: