Volta a Catalunya 2015: uradowani Porte i Valverde

Choć Alejandro Valverde (Movistar) wygrał w tegorocznej edycji Volta a Catalunya trzy etapy, to jednak nie udało mu się wyprzedzić w generalce Richie Porte (Sky). W przeciągu zaledwie dwóch tygodni Australijczyk wygrał swoją drugą worldtourową etapówkę – po Paryż-Nicea.

Po tym, co się wydarzyło na 1. etapie [zwycięskim dla Macieja Paterskiego z CCC Sprandi Polkowice], nie sądziłem, że uda mi się wygrać ten wyścig. Końcowy rezultat jest dla mnie wyśmienity, wręcz idealny. Nie mogę się już doczekać startu w Giro d’Italia

– powiedział Porte.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej jego przewaga nad drugim Valverde wyniosła cztery sekundy. Trzeci Domenico Pozzovivo (Ag2r) stracił pięć sekund.

Ciężki wyścig za nami. Wygrałem trzy etapy, jestem drugi. Jest ok., nawet bardzo ok. Dzisiaj myślałem, że mogę powalczyć o generalkę, zdecydowałem się dlatego na atak. Kiedy jednak zobaczyłem, że nic z niego wyjdzie, wolałem skoncentrować się na sprincie z grupy

– stwierdził 34-letni Valverde.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: