Bjarne Riis zwolniony z Tinkoff-Saxo

Bjarne Riis został oficjalnie zwolniony z funkcji managera w zespole Tinkoff-Saxo.

Duńczyk Bjarne Riis nie będzie już pełnił funkcji managera w zespole Tinkoff-Saxo, który do życia powołał w 2000 roku. 50-latek został oficjalnie zwolniony ze stanowiska przez Rosjanina Olega Tinkova, który jest właścicielem ekipy od końca roku 2013.

Riis został zawieszony przez Tinkova 23 marca. Początkowo powodem miały być słabe wyniki ekipy, której dotychczas udało się odnieść zaledwie dwa zwycięstwa. Rosyjski multimiliarder później zaprzeczył tym informacjom, ale nie podał żadnych przyczyn swojej decyzji.

Dziś ekipa w krótkim komunikacie poinformowała o zakończeniu współpracy z Riisem.

Zarząd ekipy Tinkoff-Saxo i Bjarne Riis osiągnęli porozumienie w sprawie rozwiązania wszelkich umów między ekipą i panem Riisem. Wszystkie postanowienia umowy pozostają tajne, a strony nie będą sprawy komentowały

- czytamy w przesłanym do mediów oświadczeniu, które nie podaje jednak żadnych powodów dla takiej decyzji.

Ekipa w przyszłym tygodniu wydać ma komunikat, w którym ogłosi zmiany w strukturach zarządzania zespołem.

Riis, zwycięzca Tour de France 1996, przez lata z sukcesami prowadził ekipę Tinkoff-Saxo, a jego zawodnicy wygrywali wszystkie trzy Grand Toury - w 2006 roku w Giro d'Italia triumfował Ivan Basso, w 2008 Tour de France wygrał Carlos Sastre, a dwa lata później Andy Schleck. W 2012 i 2014 Riis prowadził do triumfów w Vuelta a Espana Alberto Contadora.

Duńczyk, który w 2007 roku przyznał się do stosowania dopingu, od lat oskarżany jest o organizowanie i nadzorowanie systemu dopingowego w swojej ekipie. Riis konsekwentnie zaprzeczał i zaprzecza wszystkim oskarżeniom.

fot. Tinkoff-Saxo

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: