Kraksa Contadora na Volta a Catalunya

Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) ucierpiał w kraksie, która miała miejsce na ostatnich kilometrach 6. etapu Vuelta a Catalunya. Mimo bólu biodra Hiszpanowi udało się ukończyć etap i utrzymać 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Do kraksy doszło na trzy kilometry przed metą ulokowaną w Port Aventura. Contador został potrącony przez jednego z zawodników, który jechał za nim. "El Pistolero" ma kilka otarć na lewym ramieniu, biodrze oraz plecach, odczuwa również niewielki ból w lewym kolanie.

Dzięki temu, że Hiszpan upadł w strefie ochronnej, nie stracił cennych sekund w klasyfikacji generalnej, choć początkowo długo nie figurował na wstępnych wynikach etapu.

Drużyna Tinkoff-Saxo ogłosiła, że Contador przystąpi do ostatniego odcinka Wyścigu Dookoła Katalonii, który będzie liczył 127 kilometrów i tradycyjnie poprowadzi po ulicach Barcelony.

Z powodu grypy żołądkowej wycofali się za to dwaj inni kolarze Olega Tinkova - Ivan Basso i Jesus Hernandez. Już wcześniej z tego samego powodu poddał się Rafał Majka.

Na 6. etapie hiszpańskiej etapówki ucierpiał też Przemysław Niemiec (Lampre-Merida). Polski zawodnik ma kilka bolesnych otarć, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wystartował na jutrzejszym etapie.

fot. Tinkoff-Saxo

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: