Bjarne Riis wyrzucony z Tinkoff-Saxo

Duńskie media informują, że Oleg Tinkov wyrzucił menadżera Tinkoff-Saxo Bjarne Riisa.

Właściciel rosyjskiej drużyny podjął taką decyzję w wyniku słabych rezultatów na początku sezonu. Riisa brakowało już w samochodzie drużyny podczas niedzielnego Mediolan-San Remo.

Do kłótni między panami doszło podczas Tirreno-Adriatico. Według "L'Equipe" rosyjski multimilioner, niezadowolony z jazdy Alberto Contadora, domagał się od Riisa odsunięcia dyrektora sportowego Stevena De Jongha od pierwszego składu.

Francuska gazeta informuje także, że punktem zapalnym między Duńczykiem i Rosjaninem miał być obóz integracyjny na zboczach kenijskiego Kilimandżaro, który zdecydowanie nie podobał się właścicielowi ekipy.

Riis miał po tym incydencie otrzymać od Tinkova decyzję, w której jest mowa o "zawieszeniu" w pełnionych obowiązkach. Co to w praktyce oznacza przekonamy się w najbliższej przyszłości.

Duński menadżer po zakończeniu sportowej kariery, od 2000 roku prowadził z dużym powodzeniem własny zespół kolarski (CSC/Saxo Bank). Pod koniec 2013 roku sprzedał udziały znanemu z kontrowersyjnych wypowiedzi Tinkovowi. Teraz znalazł się na bruku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: