Ranking WorldTour po Nicei i Tirreno

Richie Porte znajduje się na czele rankingu po trzech pierwszych wyścigach etapowych zaliczanych do WorldTouru.

30-letni Australijczyk pod koniec stycznia był drugi na trasie Tour Down Under, wygrywając po drodze jeden etap, a w Paryż-Nicea dodał dwa odcinki oraz triumf w klasyfikacji końcowej.

Za plecami kolarza Team Sky znajdują się zwycięzca Tour Down - Rohan Dennis (BMC) oraz najlepszy w Tirreno-Adriatico Nairo Quintana (Movistar).

Świetna postawa Michała Kwiatkowskiego we Francji w tym momencie daje liderowi Etixx-Quick Step czwartą pozycję. Drugim Polakiem na liście jest Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo), który uzbierał dwa oczka za miejsca w pierwszej piątce czasówek na Tirreno.

W klasyfikacji zespołowej prowadzi Team Sky przed Movistarem i BMC Racing Team, a jedyną bez punktów ekipą pozostała Cannondale-Gramin.

W zestawieniu narodów Australia wyraźnie wyprzedza Kolumbię i Holandię. Polska jest 6.

Następny wyścig w kalendarzu to Mediolan-San Remo, za którym pójdą północne klasyki, z Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix na czele. W przyszłotygodniowym programie znajduje się również tygodniówka Volta a Catalunya.

Klasyfikacja indywidualna:
 1 PORTE Richie                     TEAM SKY (SKY)                    198 pkt
 2 DENNIS Rohan                     BMC RACING TEAM (BMC)             114
 3 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander   MOVISTAR TEAM (MOV)               106
 4 KWIATKOWSKI Michał               ETIXX - QUICK STEP (EQS)           89
 5 MOLLEMA Bauke                    TREK FACTORY RACING (TFR)          84
 6 SPILAK Simon                     TEAM KATUSHA (KAT)                 78
 7 EVANS Cadel                      BMC RACING TEAM (BMC)              76
 8 URAN URAN Rigoberto              ETIXX - QUICK STEP (EQS)           75
 9 FARIA DA COSTA Rui Alberto       LAMPRE - MERIDA (LAM)              64
10 DUMOULIN Tom                     TEAM GIANT - ALPECIN (TGA)         64
11 PINOT Thibaut                    FDJ (FDJ)                          60
12 POZZOVIVO Domenico               AG2R LA MONDIALE (ALM)             60
13 THOMAS Geraint                   TEAM SKY (SKY)                     54
14 FERNANDEZ Ruben                  MOVISTAR TEAM (MOV)                52
15 CONTADOR VELASCO Alberto         TINKOFF - SAXO (TCS)               51
16 GALLOPIN Tony                    LOTTO SOUDAL (LTS)                 46
17 IMPEY Daryl                      ORICA GREENEDGE (OGE)              39
18 POELS Wouter                     TEAM SKY (SKY)                     36
19 FUGLSANG Jakob                   ASTANA PRO TEAM (AST)              32
20 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka         MOVISTAR TEAM (MOV)                32
21 VALLS FERRI Rafael               LAMPRE - MERIDA (LAM)              21
22 SAGAN Peter                      TINKOFF - SAXO (TCS)               14
23 CANCELLARA Fabian                TREK FACTORY RACING (TFR)          11
24 YATES Adam                       ORICA GREENEDGE (OGE)              10
25 PANTANO Jarlinson                IAM CYCLING (IAM)                  10
26 MALORI Adriano                   MOVISTAR TEAM (MOV)                10
27 CIMOLAI Davide                   LAMPRE - MERIDA (LAM)              10
28 MATTHEWS Michael                 ORICA GREENEDGE (OGE)               9
29 VAN AVERMAET Greg                BMC RACING TEAM (BMC)               8
29 DEBUSSCHERE Jens                 LOTTO SOUDAL (LTS)                  8
31 KRISTOFF Alexander               TEAM KATUSHA (KAT)                  7
32 HAUSSLER Heinrich                IAM CYCLING (IAM)                   6
33 GREIPEL André                    LOTTO SOUDAL (LTS)                  6
34 LOBATO DEL VALLE Juan Jose       MOVISTAR TEAM (MOV)                 6
35 KREUZIGER Roman                  TINKOFF - SAXO (TCS)                4
36 WELLENS Tim                      LOTTO SOUDAL (LTS)                  4
37 BENNETT George                   TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ)         4
38 WESTRA Lieuwe                    ASTANA PRO TEAM (AST)               4
39 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin         TEAM KATUSHA (KAT)                  4
40 DEMARE Arnaud                    FDJ (FDJ)                           4
41 MARTIN Tony                      ETIXX - QUICK STEP (EQS)            3
42 ROJAS GIL Jose Joaquin           MOVISTAR TEAM (MOV)                 3
43 NIZZOLO Giacomo                  TREK FACTORY RACING (TFR)           3
44 DURBRIDGE Luke                   ORICA GREENEDGE (OGE)               2
45 STYBAR Zdenek                    ETIXX - QUICK STEP (EQS)            2
45 BODNAR Maciej                    TINKOFF - SAXO (TCS)                2
45 KIRYIENKA Vasil                  TEAM SKY (SKY)                      2
48 DEGENKOLB John                   TEAM GIANT - ALPECIN (TGA)          2
49 VALLEE Boris                     LOTTO SOUDAL (LTS)                  2
50 POZZATO Filippo                  LAMPRE - MERIDA (LAM)               1
50 NOCENTINI Rinaldo                AG2R LA MONDIALE (ALM)              1
50 RICHEZE Maximiliano Ariel        LAMPRE - MERIDA (LAM)               1
50 VUILLERMOZ Alexis                AG2R LA MONDIALE (ALM)              1
50 BRANDLE Matthias                 IAM CYCLING (IAM)                   1
50 NIELSEN Magnus Cort              ORICA GREENEDGE (OGE)               1
50 PORSEV Alexander                 TEAM KATUSHA (KAT)                  1
50 CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan     MOVISTAR TEAM (MOV)                 1
58 VAN GARDEREN Tejay               BMC RACING TEAM (BMC)               1
59 BOUET Maxime                     ETIXX - QUICK STEP (EQS)            1
60 BOOM Lars                        ASTANA PRO TEAM (AST)               1
61 BONIFAZIO Niccolo                LAMPRE - MERIDA (LAM)               1
62 SANCHEZ GIL Luis Leon            ASTANA PRO TEAM (AST)               1
63 DUMOULIN Samuel                  AG2R LA MONDIALE (ALM)              1
64 ROGERS Michael                   TINKOFF - SAXO (TCS)                1
65 BRUTT Pavel                      TINKOFF - SAXO (TCS)                1
66 BELKOV Maxim                     TEAM KATUSHA (KAT)                  1
Klasyfikacja drużynowa:
 1 TEAM SKY (SKY)                                290 pkt
 2 MOVISTAR TEAM (MOV)                           206
 3 BMC RACING TEAM (BMC)                         199
 4 ETIXX - QUICK STEP (EQS)                      170
 5 TREK FACTORY RACING (TFR)                      98
 6 LAMPRE - MERIDA (LAM)                          97
 7 TEAM KATUSHA (KAT)                             91
 8 TINKOFF - SAXO (TCS)                           72
 9 TEAM GIANT - ALPECIN (TGA)                     66
10 LOTTO SOUDAL (LTS)                             66
11 FDJ (FDJ)                                      64
12 AG2R LA MONDIALE (ALM)                         63
13 ORICA GREENEDGE (OGE)                          61
14 ASTANA PRO TEAM (AST)                          38
15 IAM CYCLING (IAM)                              17
16 TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ)                     4
Klasyfikacja narodów:
 1 AUSTRALIA                                     403 pkt
 2 KOLUMBIA                                      191
 3 HOLANDIA                                      189
 4 HISZPANIA                                     162
 5 FRANCJA                                       112
 6 POLSKA                                         91
 7 WŁOCHY                                         84
 8 SŁOWENIA                                       78
 9 PORTUGALIA                                     64
10 WIELKA BRYTANIA                                64
11 RPA                                            39
12 DANIA                                          33
13 BELGIA                                         22
14 SŁOWACJA                                       14
15 SZWAJCARIA                                     11
16 NIEMCY                                         11
17 NORWEGIA                                        7
18 CZECHY                                          6
19 NOWA ZELANDIA                                   4
20 ROSJA                                           3
21 BIAŁORUŚ                                        2
22 AUSTRIA                                         1
22 ARGENTYNA                                       1
24 STANY ZJEDNOCZONE                               1

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: