Ranking WorldTour po Kraju Basków i Roubaix

Richie Porte (Team Sky) zachował prowadzenie w rankingu WorldTour po ostatnich wyścigach z tego cyklu.

Zwycięzca Paryż-Nicea i Dookoła Katalonii wyprzedza dwóch bohaterów wiosennych klasyków Alexandra Kristoffa (Katusha) i Johna Degenkolba (Giant Alpecin).

Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step) przed Ardenami jest 13. W zestawieniu po Dookoła Kraju Basków z jednym punkcikiem debiutuje Rafał Majka (Tinkoff-Saxo).

W klasyfikacji ProTeams również bez zmian. Prowadzi Team Sky, ale po ostatnich sukcesach do brytyjskiej formacji zbliżyły się zespoły Etixx-Quick Step, a zwłaszcza Team Katusha. Na przeciwległym końca mocno trzyma się dna Cannondale-Garmin.

W rankingu narodów od samego początku przewodzi Australia, której zaczyna zagrażać Hiszpania. Nadal wysoko plasuje się Holandia, a tuż za nią Kolumbia. 13. miejsce to obecna "wartość" Polski.

Klasyfikacja indywidualna:

  1 PORTE Richie                    TEAM SKY (SKY)                    303 pkt
  2 KRISTOFF Alexander              TEAM KATUSHA (KAT)                237
  3 DEGENKOLB John                  TEAM GIANT - ALPECIN (TGA)        232
  4 THOMAS Geraint                  TEAM SKY (SKY)                    184
  5 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander  MOVISTAR TEAM (MOV)               168
  6 STYBAR Zdenek                   ETIXX - QUICK STEP (EQS)          152
  7 VAN AVERMAET Greg               BMC RACING TEAM (BMC)             148
  8 TERPSTRA Niki                   ETIXX - QUICK STEP (EQS)          140
  9 POZZOVIVO Domenico              AG2R LA MONDIALE (ALM)            136
 10 SAGAN Peter                     TINKOFF - SAXO (TCS)              136
 11 URAN URAN Rigoberto             ETIXX - QUICK STEP (EQS)          133
 12 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin        TEAM KATUSHA (KAT)                120
 13 KWIATKOWSKI Michał              ETIXX - QUICK STEP (EQS)          115
 14 DENNIS Rohan                    BMC RACING TEAM (BMC)             114
 15 CONTADOR VELASCO Alberto        TINKOFF - SAXO (TCS)              114
 16 BOOM Lars                       ASTANA PRO TEAM (AST)             101
 17 VALVERDE BELMONTE Alejandro     MOVISTAR TEAM (MOV)                98
 18 FARIA DA COSTA Rui Alberto      LAMPRE - MERIDA (LAM)              94
 19 MATTHEWS Michael                ORICA GREENEDGE (OGE)              89
 20 MOLLEMA Bauke                   TREK FACTORY RACING (TFR)          88
 21 HENAO MONTOYA Sergio Luis       TEAM SKY (SKY)                     86
 22 PAOLINI Luca                    TEAM KATUSHA (KAT)                 80
 23 SPILAK Simon                    TEAM KATUSHA (KAT)                 78
 24 EVANS Cadel                     BMC RACING TEAM (BMC)              76
 25 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon          MOVISTAR TEAM (MOV)                73
 26 DUMOULIN Tom                    TEAM GIANT - ALPECIN (TGA)         70
 27 PINOT Thibaut                   FDJ (FDJ)                          64
 28 GALLOPIN Tony                   LOTTO SOUDAL (LTS)                 60
 29 ELMIGER Martin                  IAM CYCLING (IAM)                  56
 30 VANMARCKE Sep                   TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ)        52
 31 YATES Simon                     ORICA GREENEDGE (OGE)              52
 32 FERNANDEZ Ruben                 MOVISTAR TEAM (MOV)                52
 33 BONIFAZIO Niccolo               LAMPRE - MERIDA (LAM)              51
 34 TRENTIN Matteo                  ETIXX - QUICK STEP (EQS)           50
 35 BENOOT Tiesj                    LOTTO SOUDAL (LTS)                 50
 36 DEBUSSCHERE Jens                LOTTO SOUDAL (LTS)                 48
 37 ROELANDTS Jurgen                LOTTO SOUDAL (LTS)                 48
 38 KEUKELEIRE Jens                 ORICA GREENEDGE (OGE)              46
 39 ARU Fabio                       ASTANA PRO TEAM (AST)              42
 40 CANCELLARA Fabian               TREK FACTORY RACING (TFR)          41
 41 VALLS FERRI Rafael              LAMPRE - MERIDA (LAM)              41
 42 VANDENBERGH Stijn               ETIXX - QUICK STEP (EQS)           40
 43 SCARPONI Michele                ASTANA PRO TEAM (AST)              40
 44 IMPEY Daryl                     ORICA GREENEDGE (OGE)              39
 45 POELS Wouter                    TEAM SKY (SKY)                     36
 46 FUGLSANG Jakob                  ASTANA PRO TEAM (AST)              32
 47 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka        MOVISTAR TEAM (MOV)                32
 48 LAMPAERT Yves                   ETIXX - QUICK STEP (EQS)           30
 49 ATAPUMA HURTADO Darwin          BMC RACING TEAM (BMC)              30
 50 CIMOLAI Davide                  LAMPRE - MERIDA (LAM)              30
 51 BRESCHEL Matti                  TINKOFF - SAXO (TCS)               22
 52 ROWE Luke                       TEAM SKY (SKY)                     20
 53 OSS Daniel                      BMC RACING TEAM (BMC)              12
 54 ZAKARIN Ilnur                   TEAM KATUSHA (KAT)                 12
 55 KELDERMAN Wilco                 TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ)        12
 56 PANTANO Jarlinson               IAM CYCLING (IAM)                  11
 57 BAUER Jack                      TEAM CANNONDALE - GARMIN (TCG)     10
 58 YATES Adam                      ORICA GREENEDGE (OGE)              10
 59 MALORI Adriano                  MOVISTAR TEAM (MOV)                10
 60 WELLENS Tim                     LOTTO SOUDAL (LTS)                  8
 61 CHERNETSKI Sergei               TEAM KATUSHA (KAT)                  8
 62 MARTIN Daniel                   TEAM CANNONDALE - GARMIN (TCG)      7
 63 ROJAS GIL Jose Joaquin          MOVISTAR TEAM (MOV)                 7
 64 VAN GARDEREN Tejay              BMC RACING TEAM (BMC)               7
 65 GREIPEL André                   LOTTO SOUDAL (LTS)                  6
 66 HAUSSLER Heinrich               IAM CYCLING (IAM)                   6
 67 LANDA MEANA Mikel               ASTANA PRO TEAM (AST)               6
 68 FELLINE Fabio                   TREK FACTORY RACING (TFR)           6
 69 LOBATO DEL VALLE Juan Jose      MOVISTAR TEAM (MOV)                 6
 70 ALAPHILIPPE Julian              ETIXX - QUICK STEP (EQS)            5
 71 BENNETT George                  TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ)         4
 72 KREUZIGER Roman                 TINKOFF - SAXO (TCS)                4
 73 WESTRA Lieuwe                   ASTANA PRO TEAM (AST)               4
 74 DEMARE Arnaud                   FDJ (FDJ)                           4
 75 MARTIN Tony                     ETIXX - QUICK STEP (EQS)            3
 76 NIZZOLO Giacomo                 TREK FACTORY RACING (TFR)           3
 77 DURBRIDGE Luke                  ORICA GREENEDGE (OGE)               2
 78 BODNAR Maciej                   TINKOFF - SAXO (TCS)                2
 79 DANIELSON Thomas                TEAM CANNONDALE - GARMIN (TCG)      2
 80 DE CLERCQ Bart                  LOTTO SOUDAL (LTS)                  2
 81 KIRYIENKA Vasil                 TEAM SKY (SKY)                      2
 82 TIRALONGO Paolo                 ASTANA PRO TEAM (AST)               2
 83 VALLEE Boris                    LOTTO SOUDAL (LTS)                  2
 84 POZZATO Filippo                 LAMPRE - MERIDA (LAM)               1
 85 PORSEV Alexander                TEAM KATUSHA (KAT)                  1
 86 NIELSEN Magnus Cort             ORICA GREENEDGE (OGE)               1
 87 BRUTT Pavel                     TINKOFF - SAXO (TCS)                1
 88 BRANDLE Matthias                IAM CYCLING (IAM)                   1
 89 RICHEZE Maximiliano Ariel       LAMPRE - MERIDA (LAM)               1
 90 VUILLERMOZ Alexis               AG2R LA MONDIALE (ALM)              1
 91 MAJKA Rafał                     TINKOFF - SAXO (TCS)                1
 92 SANCHEZ GIL Luis Leon           ASTANA PRO TEAM (AST)               1
 93 GILBERT Philippe                BMC RACING TEAM (BMC)               1
 94 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat       MOVISTAR TEAM (MOV)                 1
 95 TAARAMAE Rein                   ASTANA PRO TEAM (AST)               1
 96 NOCENTINI Rinaldo               AG2R LA MONDIALE (ALM)              1
 97 BELKOV Maxim                    TEAM KATUSHA (KAT)                  1
 98 REZA Kévin                      FDJ (FDJ)                           1
 99 VAN DER SANDE Tosh              LOTTO SOUDAL (LTS)                  1
100 CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan    MOVISTAR TEAM (MOV)                 1

Klasyfikacja drużynowa

  1 TEAM SKY (SKY)                                 629 pkt
  2 ETIXX - QUICK STEP (EQS)                       590
  3 TEAM KATUSHA (KAT)                             527
  4 MOVISTAR TEAM (MOV)                            423
  5 BMC RACING TEAM (BMC)                          380
  6 TEAM GIANT - ALPECIN (TGA)                     302
  7 TINKOFF - SAXO (TCS)                           278
  8 ORICA GREENEDGE (OGE)                          236
  9 ASTANA PRO TEAM (AST)                          221
 10 LAMPRE - MERIDA (LAM)                          217
 11 LOTTO SOUDAL (LTS)                             214
 12 AG2R LA MONDIALE (ALM)                         139
 13 TREK FACTORY RACING (TFR)                      138
 14 IAM CYCLING (IAM)                               74
 15 FDJ (FDJ)                                       69
 16 TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ)                     68
 17 TEAM CANNONDALE - GARMIN (TCG)                  19

Klasyfikacja narodów

  1 AUSTRALIA                      588 pkt
  2 HISZPANIA                      457
  3 HOLANDIA                       435
  4 KOLUMBIA                       428
  5 WŁOCHY                         359
  6 BELGIA                         346
  7 WIELKA BRYTANIA                266
  8 NIEMCY                         241
  9 NORWEGIA                       237
 10 CZECHY                         156
 11 SŁOWACJA                       136
 12 FRANCJA                        134
 13 POLSKA                         118
 14 SZWAJCARIA                      97
 15 PORTUGALIA                      94
 16 SŁOWENIA                        78
 17 DANIA                           55
 18 RPA                             39
 19 ROSJA                           23
 20 NOWA ZELANDIA                   14
 21 STANY ZJEDNOCZONE                9
 22 IRLANDIA                         7
 23 BIAŁORUŚ                         2
 24 AUSTRIA                          1
 25 ARGENTYNA                        1
 26 ESTONIA                          1

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: