Cień szansy dla Lance'a Armstronga?

Spotkanie Teksańczyka z Amerykańską Agencją Antydopingową (USADA) moderować ma prezydent UCI.

Prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) Brian Cookson został poproszony przez Niezależną Komisję ds. Reformy Kolarstwa (CIRC) o zorganizowanie spotkania pomiędzy Amerykańską Agencją Antydopingową (USADA) i Lancem Armstrongiem.

Brytyjczyk w rozmowie z The Telegraph wyjaśnił, że CIRC poprosiła go o umożliwienia spotkania między dwoma stronami i choć nie wie jeszcze co ma być tematem spotkania, to uważa, że skrócenie dożywotniej banicji, jaką Armstrong otrzymał z rąk Travisa Tygarta i spółki nie jest możliwe.

Myślę, że można spokojnie powiedzieć, że Lance dostał wyjątkową karę. Ale był też wyjątkowy wśród łamiących przepisy

- stwierdził.

Armstrong od 2012 roku jest dożywotnio zawieszony, a jego wygrane w Tour de France zostały anulowane. Amerykanin od czasu przegranej batalii z USADA i spowiedzi telewizyjnym wywiadzie z Oprah Winfrey wielokrotnie podkreślał, że został potraktowany niesprawiedliwie i ukarany znacznie surowiej niż inni dopingowicze.

"Boss" i jego prawnicy wydali też oświadczenie po wczorajszej publikacji raportu CIRC, w którym czytamy, że Armstrong odpowiedział na wszystkie pytania zadane mu przez Komisję i zrobił wszystko o co go ta poprosiła. To może jednak nie wystarczyć.

Komisja twierdzi, że Armstrong nie przedstawił niczego, co pozwoliłoby jej na rekomendowanie skrócenia okresu zawieszenia. Nie zamierzam być prezydentem, który zdejmie Armstronga z haka, nic z tych rzeczy. Zrobię tylko to, o co poprosiła mnie Komisja

- powiedział Cookson.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: