Lampre-Merida opuszcza MPCC

Ekipa wybiera Diego Ulissiego w konflikcie zobowiązań.

Włoska ekipa Lampre-Merida wystosowała oświadczenie, w którym zrezygnowała z członkostwa w Ruchu na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC). Zespół Giuseppe Saronniego jako przyczynę podaje sprawę Diego Ulissiego, którego postanawia dalej zatrudniać.

Włoski kolarz w ubiegłym roku wygrał dwa etapy Giro d'Italia, po czym zanotował pozytywny test antydopingowy na salbutamol. Kolarza ukarano 9 miesięcznym zawieszeniem, a datę powrotu wyznaczono na 28 marca 2015 roku.

Na mocy reguł MPCC ekipy członkowskie nie mogą zatrudniać kolarzy zawieszonych na dłużej niż 6 miesięcy przez dwa lata po upływie okresu banicji.

Lampre-Merida w oświadczeniu wystosowanym do mediów niejasno tłumaczy motywy tej decyzji, podnosząc, że zasady MPCC stoją w sprzeczności z prawem pracy i regułami UCI - Ulissi nawet podczas trwania zawieszenia był wciąż zawodnikiem włoskiej ekipy.

Co ciekawe włoska grupa w zeszłym roku, powołując się na zasady MPCC, wycofała Chrisa Hornera ze składu na Vuelta a Espana ze względu na zbyt niski poziom kortyzolu we krwi Amerykanina.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: