Alberto Contador zostaje w Tinkoff-Saxo

Hiszpański zawodnik podpisał kontrakt na sezon 2016 z rosyjską grupę Tinkoff-Saxo.

Alberto Contador przedłużył umowę z obecnym pracodawcą - ekipą Tinkoff-Saxo, której właścicielem jest rosyjski miliarder Oleg Tinkov. 32-letni kolarz, uznawany za najlepszego grandtourowca swojej generacji, poinformował na Twitterze, że w przyszłym roku także nosił będzie niebiesko-żółte barwy.

Bardzo się cieszę, że Alberto poprowadzi zespół także w 2016 roku. Naprawdę uważam, że jest on najlepszym kolarzem na świecie i jestem przekonany, że tak pozostanie jeszcze przez kilka lat. Niestety jego decyzja o odejściu z kolarstwa na koniec 2016 roku oznacza, że spędzi w mojej drużynie tylko dwa sezony. Wolałbym aby było inaczej, ale to jego osobista decyzja

- czytamy w wypowiedzi właściciela zespołu w komunikacie prasowym.

Jestem bardzo dumny, że jego niesamowita kariera zakończy się w mojej ekipie i mam nadzieję, że z koszulką naszego zespołu stanie na najwyższym stopniu podium Tour de France w 2015 i 2016 roku

- dodał Tinkov.

Contador na początku sezon zdradził, że chciałby zejść z kolarskiej sceny niepokonany, datę zakończenia kariery luźno wyznaczając na koniec sezonu 2016.

Pochodzący z Pinto zawodnik w roku 2015 szturmuje jedno z większych wyzwań kolarstwa - wygraną w Giro d'Italia i Tour de France w jednym sezonie.

fot. Tinkoff-Saxo

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: