Alberto Contador stawia na Egana Bernala

Egan Bernal

Kto powtórzy wyczyn Marco Pantaniego, który w 1998 roku jako ostatni wygrał podczas jednego sezonu Giro d’Italia i Tour de France? Alberto Contador widzi jednego kolarza.

W rozmowie z "La Gazzetta dello Sport" pracujący jako komentator stacji Eurosportu Contador wyznał, że Kolumbijczyk jest na najlepszej drodze, by podążyć za Pantanim. Oczywiście tylko i wyłącznie w kwestii sportowych sukcesów.

Myślę, że Egan będzie następcą Pantaniego. Bernal ma za sobą silny zespół, z mocnymi pomocnikami, a to wielki atut. Musiałby przystąpić do Giro ze strategią oszczędnego szafowania siłami

– stwierdził Contador.

Pięć lat temu Hiszpan wygrał Giro, ale musiał samodzielnie odpierać ataki Fabiu Aru i Mikela Landy (wówczas Astana), co kosztowało go mnóstwo energii. Tej zabrakło następnie na trasie Grand Boucle. W Paryżu był piąty.

W tym sezonie młody Kolumbijczyk z drużyny Ineos na pewno nie weźmie udziału w Wyścigu Dookoła Włoch. Bernal skoncentruje się na obronie maillot jaune.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: