Maciej Kasperkiewicz w czeskiej grupie CK Pribram Fany Gastro

19-letni wychowanek KTK Kalisz z Hiszpanii przenosi się na na czeskie szosy.

Maciej Kasperkiewicz w sezonie 2015 reprezentował będzie czeską drużynę kontynentalną CK Pribram Fany Gastro. Projekt został niedawno zarejestrowany jak zespół kontynentalny, a w sezonie 2015 reprezentowany przez 9 zawodników - 7 Czechów, Słowaka i Polaka.

Zespół zobaczymy na trasach czeskich wyścigów z kalendarza UCI oraz polskich imprezach takich jak Szlakiem Grodów Piastowskich (2.2), Dookoła Mazowsza (2.2) czy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków (2.2).

Kasperkiewicz w sezonie 2014 ścigał się w hiszpańskim zespole Telcom Gimex, do którego trafił wraz z Patrykiem Talagą, Piotrem Brożyną i Jakubem Kaczmarkiem.

Myślę, że to nie był zmarnowany rok w Hiszpanii, bardzo mi się podobało. Super wyścigi, rozgrywane na bardzo wysokim poziomie. W tym roku będę skupiał się na zdobywaniu doświadczenia w imprezach z kalendarza UCI, bo tego najbardziej mi brakuje

- wyjaśnił pochodzący spod Kalisza 19-latek w rozmowie z rowery.org.

Ekipę z czeskiego Przybramu zobaczymy też na trasach regionalnych imprez w Czechach, Słowacji, a także Austrii.

Jakoś nie rozmyślam nad celami, po prostu chciałbym dobrze zacząć ściganie i prezentować równą formę w sezonie, a przy okazji może nawinie się jakiś wynik. Wiadomo, że mam na oku mistrzostwa Polski, ale nie stawiam tego wyścigu za głównego celu sezonu

- podsumował.

Skład CK Pribram Fany Gastro na sezon 2015: David Blazej (Czechy), Martin Boubal (Czechy), Martin Hebik (Czechy), Jan Hlavacek (Czechy), Maciej Kasperkiewicz (Polska), Robert Malik (Słowacja), Vojtech Modlitba (Czechy), Tomas Okrouhlicky (Czechy) i Lucas Smola (Czechy).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: