Ruszyła Akademia Michała Podlaskiego

13 marca w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu zostanie oficjalnie zaprezentowana Akademia Michała Podlaskiego - UKS Victoria Radzymin.

Marzeniem Michała Podlaskiego było wzorem swojego imiennika Mistrza Świata Michała Kwiatkowskiego stworzenie w  rodzinnej miejscowości miejsca dla dzieci i młodzieży, w którym mogłyby się rozwijać sportowo.

Dzięki powstaniu Akademii młodzi adepci kolarstwa będą mogli rozwijać swoją pasję pod okiem doświadczonych trenerów, a w przyszłości – miejmy nadzieję - osiągać sukcesy takie jak nasi najlepsi kolarze. Projekt udało się przenieś z planów do rzeczywistości, dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym przychylności nowych władz Radzymina.

Celem AMP UKS Victoria Radzymin jest zachęcenie jak największej ilości dzieci i młodzieży do uprawniania kolarstwa. W Akademii w chwili obecnej trenuje 8 chłopców. Treningi odbywają się w rodzinnej miejscowości Michała Podlaskiego, w Załubicach Starych, dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół.

Michał Podlaski jest kolarzem zawodowej grupy ActiveJet Team. W 2014 r. startował w Mistrzostwach Świata w Ponferradzie w reprezentacji Polski, przyczyniając się do zdobycia tytułu Mistrza Świata przez Michała Kwiatkowskiego. Jest Górskim Mistrzem Polski z 2013 r i brązowym medalistą Mistrzostw Polski z 2014r.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: