Oleg Tinkov: "to może być ostatni sezon Contadora"

Oleg Tinkov nie przestaje zaskakiwać. Tym razem powiedział, że obecny sezon może być ostatnim w karierze Alberto Contadora.

Liderowi grupy Tinkoff-Saxo z końcem roku wygaśnie kontrakt, z czym będzie wiązała się decyzja co do sportowej przyszłości.

Decyzja leży po stronie Alberto. Jeśli postanowi kontynuować karierę będziemy bardziej niż szczęśliwi, ale nie wiem co on planuje. Nie rozmawiałem z nim jeszcze o tym. Może to będzie jego ostatni sezon. Nie wiem, ale może tak być

- powiedział Tinkov serwisowi Cyclingnews.

Celem Contadora w tym sezonie są zwycięstwa w Giro d'Italia i Tour de France. Takie osiągnięcie byłoby dobrym momentem na odejście w glorii chwały, ale znając Hiszpana trudno przypuszczać, by się na to zdecydował. W grudniu zeszłego roku, po swoich 32 urodzinach, El Pistolero mówił, że karierę zakończy w ciągu najbliższych trzech lat.

Rosyjski biznesmen też dodał, że Hiszpan może odejść, ale równie dobrze może pozostawać na szczycie przez następne lata.

To najmocniejszy kolarz swojego pokolenia i może takim pozostać jeszcze przez dwa, trzy sezony.

fot. Tinkoff-Saxo

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: