Alberto Contador daje sobie 3 lata

Alberto Contador zapowiedział, że w ciągu najbliższych trzech lat może zakończyć sportową karierę.

Hiszpan, który 6 grudnia skończył 32 lata, nie zamierza w nieskończoność przedłużać swojej aktywności sportowej. Pragnie zejść z kolarskiej sceny, ciągle prezentując swój najwyższy poziom sportowy.

Poczekajmy jak potoczy się najbliższy rok. Czuję się naprawdę dobrze. Patrząc na dyspozycję fizyczną ten sezon był najlepszy w całej mojej karierze

- odpowiedział El Pistolero na pytanie dziennika Marca o przedłużenie wygasającego w 2015 roku kontraktu z Tinkoff-Saxo.

Pomimo tylu lat ciągle nie odczuwam zmęczenia ani psychicznego, ani fizycznego, niemniej chciałbym zakończyć karierę w glorii zwycięzcy ostatniego wyścigu. I nie myślę tu o małych zawodach. Myślę o czymś wielkim, zwłaszcza o Tour de France.

Fanów Hiszpana uspakajamy. Jeszcze upłynie trochę wody w Wiśle nim Contador powie sobie "stop".

W zasadzie nie zaplanowałem końca kariery po sezonie 2015, ale tak jak powiedziałem chcę ją zakończyć, gdy ciągle będę na moim najwyższym poziomie. Nie sądzę, aby przede mną było wiele, wiele lat. Nie chcę pozostawać pro, gdy stuknie mi 35 lat

- zaznaczył.

fot. @albertocontador

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: