Dubai Tour 2015: Grega Bole 7. na najtrudniejszym etapie

Grega Bole z każdym kolejnym wyścigiem czuje się coraz lepiej, co potwierdził zajmując 7. miejsce na najtrudniejszym, 3. etapie Dubai Tour. Słoweniec finiszował z kilkudziesięcioosobowej grupy na stromym, finałowym podjeździe.

Chciałem zacząć ostatni podjazd w czołówce i to się udało. Swój sprint rozpocząłem 200 metrów przed metą i ta taktyka pozwoliła mi zakończyć etap na 7. miejscu, z którego jestem bardzo zadowolony. Niestety znowu mieliśmy trochę pecha w końcówce, bo Maciej Paterski złapał „gumę” i musiałem radzić sobie sam. Wcześniej koledzy z ekipy wykonali jednak kawał dobrej roboty i za to chcę im podziękować

– powiedział po etapie Grega Bole.

Jutro ostatni, płaski etap i naszym celem będzie doprowadzenie Grzegorza Stępniaka do sprintu na jak najlepszej pozycji. Ja będę musiał też uważać, by nie stracić żadnych sekund i zachować miejsce w klasyfikacji generalnej.

7. miejsce Bole na etapie pozwoliło mu awansować na 6. pozycję w generalce, ze stratą 12 sekund do nowego lidera i zwycięzcy etapowego, Johna Degenkolba.

inf. prasowa
fot. ANSA / DAL ZENNARO - PERI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: