Etoile de Bessèges 2015: etap 3

Francuz Bryan Coquard (Team Europcar) triumfował na trzecim etapie francuskiego wyścigu Etoile de Bessèges.

Drugi finiszował Włoch Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing), a trzeci Belg Edward Theuns (TopSport Vlaanderen-Baloise), obejmując tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Na pagórkowatej rundzie wokół Bessèeges ucieczka miała problemy z odjechaniem czujnie jadącemu peletonowi. Dopiero w połowie trasy odskoczyć udało się szóstce śmiałków - Pierre'owi Rollandowi (Team Europcar), Frederikowi Backaertowi (Wanty-Groupe Gobert), Yoannowi Paillot (Team Marseille 13 KTM), Baptiste Planckaertowi (Roubaix Lille Metropole), Flavienowi Dassonville (Auber 93) oraz Fabricio Ferrariemu (Caja Rural-Seguros RGA).

Przewaga ucieczki utrzymywała się na poziomie dwóch minut, okazjonalnie podskakując do 2:40. Peleton prowadzili zawodnicy Lotto-Soudal, kontrolując sytuację i przy wjeździe na trzy finałowe, 6,8-kilometrowe rundy zmniejszając dystans do półtorej minuty.

Uciekinierzy zachęceni takim rozwojem sytuacji zaczęli desperacki rajd na metę, jednak pogoń także zwarła szyki i na ostatnich kilometrach wzmogła pościg. Silniki odpalili kolarze Trek Factory Racing, kasując odjazd na kilometr przed finiszem.

Pracę amerykańskiej grupy wykorzystali Francuzi, wyprowadzając na ostatnich metrach na świetną pozycję Bryana Coquarda. Młody sprinter szansy nie zmarnował i na mecie cieszył się z pierwszego triumfu w sezonie, na kresce pokonując Włocha Giacomo Nizzolo (Trek) i Belga Edwarda Theunsa (TopSport Vlaanderen - Baloise).

fot. Team Europcar

Wyniki 3. etapu Etoile de Bessèges 2015 (2.1), Bessèges - Bessèges (152,6 km):
  1 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                              3:48:06
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
  3 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  4 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
  5 Marc Sarreau (Fra) FDJ.fr
  6 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93
  7 Edwin Avila (Col) Colombia
  8 Justin Jules (Fra) Veranclassic - Ekoi
  9 Julien Duval (Fra) Armée de Terre
 10 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot
 11 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 12 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 13 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM
 14 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 15 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 16 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 17 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 18 André Looij (Ned) Team Roompot
 19 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
 20 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole
 21 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 22 Xandro Meurisse (Bel) An Post - Chainreaction
 23 Kevyn Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles
 24 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 26 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie - Bruxelles
 27 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole
 28 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 29 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM
 30 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 31 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 32 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles
 33 Ryan Mullen (Irl) An Post - Chainreaction
 34 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
 35 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM
 36 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot
 37 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole
 38 Walter Pedraza (Col) Colombia
 39 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 40 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 41 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 42 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 43 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 44 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 45 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
 46 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM
 47 Miguel Angel Benito Diez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 48 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 49 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 50 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr
 51 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 52 Slater Alistair (GBr) An Post - Chainreaction
 53 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 54 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 55 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 56 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
 57 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 58 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 59 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 60 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
 61 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
 62 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 63 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
 65 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 66 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot
 67 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 68 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 69 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 70 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 71 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
 72 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 73 Sebastián Molano (Col) Colombia
 74 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 75 Benoît Sinner (Fra) Armée de Terre
 76 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
 77 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 78 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 79 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
 80 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
 81 Leonardo Duque (Col) Colombia
 82 Paulius Siskevicius (Ltu) An Post - Chainreaction
 83 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr
 84 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 85 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
 86 Julien Guay (Fra) Auber 93
 87 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 88 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 89 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 90 Yoann Barbas (Fra) Armée de Terre
 91 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 92 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 93 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 94 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Metropole
 95 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
 96 Flavien Dassonville (Fra) Auber 93
 97 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 98 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot
 99 Grégory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
100 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
101 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
102 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
103 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
104 Carlos Mario Ramirez (Col) Colombia                              00:33
105 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
106 Thomas Vaubourzeix (Fra) Veranclassic - Ekoi
107 Nico Brungger (Swi) Roth - Skoda
108 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
109 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal
110 Jorge Castiblanco (Col) Colombia
111 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
112 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
113 Brayan Ramirez (Col) Colombia
114 Yann Guyot (Fra) Armée de Terre
115 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
116 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
117 Julien Loubet (Fra) Team Marseille 13 KTM
118 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
119 Steven Tronet (Fra) Auber 93
120 Alo Jakin (Est) Auber 93
121 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
122 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
123 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
124 Théo Vimpere (Fra) Auber 93
125 Maxime Renault (Fra) Auber 93
126 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot
127 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Metropole
128 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                      00:38
129 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                          01:13
130 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
131 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole                  01:15
132 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
133 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
134 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
135 Andrea Vaccher (Ita) Roth - Skoda                                02:07
136 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                             02:32
137 Serge Dewortelaer (Bel) Veranclassic - Ekoi                      02:51
138 Angel Madrazo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
139 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice                     05:01
140 Alexander Maes (Bel) An Post - Chainreaction
141 Alexis Bodiot (Fra) Armée de Terre                               13:44
142 Conor Dunne (Irl) An Post - Chainreaction                        17:24
143 Sébastien Rosseler (Bel) Veranclassic - Ekoi                     18:26
144 Dylan Page (Swi) Roth - Skoda
145 Francesco Van Coppernolle (Bel) Veranclassic - Ekoi
146 Edwing Cammaerts (Bel) Veranclassic - Ekoi
147 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic - Ekoi
148 Ivar Slik (Ned) Team Roompot
149 César Bihel (Fra) Auber 93
150 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 KTM
DNF Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Carlos Quintero (Col) Colombia
DNF Yannick Eckmann (USA) Roth - Skoda
DNF Roland Thalmann (Swi) Roth - Skoda
DNF Lukas Jaun (Swi) Roth - Skoda
DNF Rémi Di Gregorio (Fra) Team Marseille 13 KTM
DNF Eoin McCarthy (Irl) An Post - Chainreaction
DNF Bryan Alaphilippe (Fra) Armée de Terre
DNF Julien Gonnet (Fra) Armée de Terre
DNF David Cherbonnet (Fra) Armée de Terre
DNS Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             11:41:24
  2 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                                00:03
  3 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                          00:09
  4 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                                00:11
  5 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                           00:13
  6 Julien Duval (Fra) Armée de Terre
  7 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
  8 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  9 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 10 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot
 11 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
 12 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 KTM
 13 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                                00:17
 14 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                             00:20
 15 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM                      00:23
 16 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole                00:24
 17 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
 18 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                            00:26
 19 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 20 Marc Sarreau (Fra) FDJ.fr                                        00:30
 21 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 22 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 23 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 24 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 25 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM
 26 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 27 Benoît Sinner (Fra) Armée de Terre
 28 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 29 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles
 30 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 31 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 32 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 33 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 34 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM
 35 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 36 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 37 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot
 38 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM
 39 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr
 40 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
 41 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 42 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
 43 Miguel Angel Benito Diez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 44 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 45 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr
 46 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 47 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal                              00:46
 48 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles                     01:03
 49 Julien Loubet (Fra) Team Marseille 13 KTM
 50 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 51 Alo Jakin (Est) Auber 93
 52 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA            02:14
 53 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                                02:15
 54 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole                       02:17
 55 André Looij (Ned) Team Roompot
 56 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 57 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 58 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 59 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 60 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 61 Slater Alistair (GBr) An Post - Chainreaction
 62 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
 63 Ryan Mullen (Irl) An Post - Chainreaction
 64 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 65 Justin Jules (Fra) Veranclassic - Ekoi
 66 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 67 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole
 68 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 69 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
 70 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 71 Walter Pedraza (Col) Colombia
 72 Leonardo Duque (Col) Colombia
 73 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 74 Grégory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 75 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 76 Yoann Barbas (Fra) Armée de Terre
 77 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
 78 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 79 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 80 Xandro Meurisse (Bel) An Post - Chainreaction
 81 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 82 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Metropole
 83 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 84 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
 85 Sebastián Molano (Col) Colombia
 86 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                                   02:50
 87 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot
 88 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                      02:55
 89 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                              06:54
 90 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                          06:55
 91 Flavien Dassonville (Fra) Auber 93                               08:10
 92 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot                                 08:11
 93 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 94 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie - Bruxelles
 95 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 96 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot
 97 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
 98 Kevyn Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles
 99 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93
100 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
101 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
102 Edwin Avila (Col) Colombia                                       08:19
103 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits               08:44
104 Jorge Castiblanco (Col) Colombia
105 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
106 Thomas Vaubourzeix (Fra) Veranclassic - Ekoi
107 Brayan Ramirez (Col) Colombia
108 Steven Tronet (Fra) Auber 93
109 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Metropole
110 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
111 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
112 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement                  09:24
113 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                             09:26
114 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
115 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
116 Alexander Maes (Bel) An Post - Chainreaction                     13:12
117 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole                     14:28
118 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
119 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
120 Paulius Siskevicius (Ltu) An Post - Chainreaction
121 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
122 Julien Guay (Fra) Auber 93
123 Angel Madrazo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
124 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
125 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
126 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
127 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
128 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               14:46
129 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                     15:01
130 Carlos Mario Ramirez (Col) Colombia
131 Yann Guyot (Fra) Armée de Terre
132 Maxime Renault (Fra) Auber 93
133 Théo Vimpere (Fra) Auber 93
134 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
135 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                             17:00
136 Serge Dewortelaer (Bel) Veranclassic - Ekoi                      17:19
137 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                       17:32
138 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                18:22
139 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice                     19:29
140 Ivar Slik (Ned) Team Roompot                                     20:43
141 Nico Brungger (Swi) Roth - Skoda                                 22:57
142 Andrea Vaccher (Ita) Roth - Skoda                                24:32
143 Conor Dunne (Irl) An Post - Chainreaction                        25:35
144 Francesco Van Coppernolle (Bel) Veranclassic - Ekoi              26:37
145 César Bihel (Fra) Auber 93
146 Edwing Cammaerts (Bel) Veranclassic - Ekoi
147 Dylan Page (Swi) Roth - Skoda
148 Alexis Bodiot (Fra) Armée de Terre                               28:12
149 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic - Ekoi                          32:54
150 Sébastien Rosseler (Bel) Veranclassic - Ekoi

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: