Dubai Tour 2015: etap 3

John Degenkolb (Giant-Alpecin) odniósł zwycięstwo na mecie trzeciego odcinka Dubai Tour oraz objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce wywalczył Alejandro Valverde, a trzecie Juan Jose Lobato (obaj Movistar). 7 finiszował Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice).

Przedostatni etap wyścigu opuścił Dubaj, kierując się na pustynię, w góry Hajar. Na trasie znalazły się dwie króciutkie hopki o nachyleniu 11-10%, leżące 11,5 km i 9,6 km przed metą, natomiast ostatnie 500 metrów posiadało średnio 6,4%, maksymalnie aż 17%.

Po starcie ucieczkę zawiązali Luka Pibernik (Lampre), Vladimir Gusev i Mohammed Al Murawwi (obaj Skydive), Martijn Verschoor (Novo Nordisk) oraz Alessandro Bazzana (UnitedHealthcare). Szóstka wypracowała ponad 8 minut przewagi.

40 km przed metą z przodu nadal utrzymywali się Pibernik i Bazzana. Peleton za sprawą pracy Sylwestra Szmyda i Macieja Peterskiego (obaj CCC Sprandi) wydatnie stopniał, również o lidera Marka Cavendisha (Etixx-Quick Step). Robotę dokończyli kolarze Movistar, kasując akcję 33 km przed metą. Grupa lidera traciła w tamtym momencie niespełna jedną minutę, którą dzięki wysiłkom Etixx-Quick Step zredukowano do zera.

Samotny atak podjął następnie Francisco Mancebo (Skydive). Hiszpański weteran zdobył 1:36 na 15 km przed celem. Movistar dłużej nie zwlekał, ponownie podkręcając tempo. Do Mancebo najpierw przeskoczył Lars Boom (Astana), a następnie reszta. 5 km przed finiszem akcja została zakończona.

degenkolb2015-dubaitour-03

Trudny, acz bardzo krótki finałowy podjazd, popisowo rozegrał Degenkolb przecinając kreskę dobrych kilka metrów przed Valverde.

fot. ANSA / DAL ZENNARO - PERI

Wyniki 3. etapu Dubai Tour 2015 (2.HC), Dubai International Marine Club - Hatta Dam (205 km):
  1 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                    4:50:40
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:02
  3 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
  4 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
  5 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
  6 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
  7 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
  8 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       00:07
  9 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 10 Edgar Miguel Lemos Pinto (Por) Skydive Dubai Pro
 11 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                          00:10
 12 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 13 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 14 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 15 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 16 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
 17 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step
 18 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 19 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
 20 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 21 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 22 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 23 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
 24 Francisco Mancebo Perez (Spa) Skydive Dubai Pro
 25 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida
 26 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
 27 Ian Boswell (USA) Team Sky
 28 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 29 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida                       00:25
 30 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        00:28
 31 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              00:31
 32 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
 33 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              00:32
 34 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             00:40
 35 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 36 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale                    00:43
 37 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 38 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling
 39 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 40 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             01:00
 41 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         01:08
 42 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        01:10
 43 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
 44 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         01:14
 45 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           01:18
 46 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step                        01:23
 47 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      01:39
 48 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin                      01:41
 49 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         02:23
 50 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            02:37
 51 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      05:47
 52 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 53 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 54 Adil Jelloul (Mar) Skydive Dubai Pro
 55 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 56 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 57 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 58 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
 59 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 60 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 61 Vladimir Gusev (Rus) Skydive Dubai Pro
 62 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 64 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 65 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 66 Elia Viviani (Ita) Team Sky
 67 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
 68 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 69 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 70 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 71 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 72 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 73 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 74 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 75 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 76 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            08:03
 77 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     08:08
 78 David Lopez (Spa) Team Sky
 79 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           08:14
 80 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 81 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 82 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
 83 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk                   08:31
 84 Bader Alhammadi Mireza (UAE) United Aeab Emirates
 85 Rafaa Chtioui (Tun) Skydive Dubai Pro
 86 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                08:38
 87 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 88 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
 89 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 90 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 91 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 92 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling
 93 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 94 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 95 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 96 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
 97 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai Pro
 98 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 99 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
100 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
101 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
102 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
103 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
104 Christian Delle Stelle (Ita) CCC Sprandi Polkowice
105 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
106 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
107 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
108 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                           11:26
109 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
110 Chun Kai Feng (Tpe) Lampre-Merida
111 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF                           11:48
112 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     13:43
113 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                         13:47
114 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                    13:51
115 Pablo Lastras (Spa) Movistar Team                            13:57
116 Mohammed Al Murawwi (UAE) Skydive Dubai Pro                  22:33
117 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
118 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
119 Ruud Cremers (Ned) Team Novo Nordisk
120 Mohammed Almansoori (UAE) United Aeab Emirates               22:55
121 Jaber Almansoori (UAE) United Aeab Emirates                  23:11
122 Majid Albalooshi (UAE) United Aeab Emirates                  23:15
123 Abdulla Almansoori (UAE) United Aeab Emirates                23:40
DNF Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
DNF Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai Pro

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                   12:45:29
  2 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                      00:04
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:06
  4 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                         00:08
  5 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling        00:11
  6 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                       00:12
  7 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
  8 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
  9 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
 10 Edgar Miguel Lemos Pinto (Por) Skydive Dubai Pro             00:17
 11 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 12 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 13 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 14 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                             00:18
 15 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       00:20
 16 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 17 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 18 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 20 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 21 Francisco Mancebo Perez (Spa) Skydive Dubai Pro
 22 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 23 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 24 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
 25 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
 26 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida
 27 Ian Boswell (USA) Team Sky
 28 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida                       00:34
 29 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        00:38
 30 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              00:41
 31 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
 32 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              00:42
 33 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             00:50
 34 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 35 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          00:53
 36 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling
 37 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
 38 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 39 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             01:10
 40 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                         01:20
 41 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 42 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         01:24
 43 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           01:28
 44 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step                        01:33
 45 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      01:49
 46 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         02:33
 47 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            02:47
 48 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         03:49
 49 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  05:43
 50 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk                         05:47
 51 Vladimir Gusev (Rus) Skydive Dubai Pro                       05:55
 52 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                       05:57
 53 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 54 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 55 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 56 Adil Jelloul (Mar) Skydive Dubai Pro
 57 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 58 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 59 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 60 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 61 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 62 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 64 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 65 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 66 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                                  06:14
 67 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  06:43
 68 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice                     07:03
 69 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      07:11
 70 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin                      08:02
 71 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     08:15
 72 David Lopez (Spa) Team Sky                                   08:18
 73 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            08:24
 74 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 75 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   08:25
 76 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        08:38
 77 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling           08:43
 78 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida                            08:47
 79 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai Pro                        08:48
 80 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 81 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 82 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 83 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling
 84 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
 85 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
 86 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 87 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 88 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
 89 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 90 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           08:50
 91 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling            08:55
 92 Andrew Fenn (GBr) Team Sky                                   09:03
 93 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           09:04
 94 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            09:19
 95 Christian Delle Stelle (Ita) CCC Sprandi Polkowice           09:20
 96 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk                   09:48
 97 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       09:57
 98 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                             10:51
 99 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                10:57
100 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  11:24
101 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                           11:36
102 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               11:41
103 Rafaa Chtioui (Tun) Skydive Dubai Pro                        11:45
104 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 11:55
105 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
106 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           12:33
107 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                         13:57
108 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                    13:58
109 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF                             14:04
110 Pablo Lastras (Spa) Movistar Team                            14:07
111 Bader Alhammadi Mireza (UAE) United Aeab Emirates            14:20
112 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step           14:28
113 Chun Kai Feng (Tpe) Lampre-Merida                            16:01
114 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF                           17:44
115 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     18:19
116 Mohammed Al Murawwi (UAE) Skydive Dubai Pro                  23:49
117 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk                   24:32
118 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                 28:22
119 Mohammed Almansoori (UAE) United Aeab Emirates               28:32
120 Jaber Almansoori (UAE) United Aeab Emirates                  29:00
121 Majid Albalooshi (UAE) United Aeab Emirates                  29:04
122 Abdulla Almansoori (UAE) United Aeab Emirates                32:12
123 Ruud Cremers (Ned) Team Novo Nordisk                         33:02

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: