Dubai Tour 2018: etap 5. Elia Viviani nie pozostawił wątpliwości

Elia Viviani zwycięski na mecie

Elia Viviani (Quick-Step Floors) wygrał pożegnalny finisz 5. edycji Dubai Tour i triumfował w klasyfikacji generalnej wyścigu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Włoski sprinter triumfował po raz drugi w tegorocznej edycji i na finiszu okazał się szybszy od Austriaka Marco Hallera (Katusha-Alpecin) oraz Brytyjczyka Adama Blythe'a (Aqua Blue Sport).

Viviani świetnie odnalazł się w chaotycznej końcówce - kraksa na ostatnim zakręcie rozbiła szyki sprinterów, a Włoch znalazł się nieco z tyłu, na zwycięską pozycję wychodząc na ostatnich 100 metrach.

Wcześniej uciekali na trasie Daniel Pearson (Aqua Blue), Sun Xiaolong (Mitchelton-BikeExchange), Quentin Valognes (Novo-Nordisk) i Nasser Almemari (Emiraty Arabskie), ale bez szans na przechytrzenie peletonu.

Dla rozpoczynającego swoją przygodę w zespole Quick-Step Floors Vivianiego to już trzeci zwycięstwo etapowe w sezonie - poprzednio wygrał odcinek Tour Down Under.

W klasyfikacji generalnej ścigania na pustyniach ZEA Viviani okazał się lepszy od Duńczyka Magnusa Corta Nielsena (Astana) oraz swojego rodaka Sonny'ego Colbrellego (Bahrain-Merida).

Wyniki 5. etapu Dubai Tour 2018 (2.HC), Skydive Dubai - City Walk (129 km):

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                 3:05:28
  2 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
  3 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
  4 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  5 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
  6 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
  7 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
  8 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
  9 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 10 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
 11 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 12 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
 13 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 14 Tyler Magner (USA) Rally Cycling
 15 Brandon Mcnulty (USA) Rally Cycling
 16 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 17 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 18 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 19 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 20 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 21 Nazaerbieke Bieken (Chn) Mitchelton-Scott
 22 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates
 23 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 24 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 25 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
 26 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
 27 Brian Kamstra (Ned) Team Novo Nordisk
 28 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 29 Samuel Jenner (Aus) Mitchelton-Scott
 30 Simone Bevilacqua (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 31 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
 32 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 33 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
 34 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates
 35 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 36 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 37 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 38 Majed Albloushi (UAE) UAE National Team
 39 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 40 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 41 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 42 Mehdi Benhamouda (Fra) Team Novo Nordisk
 43 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 44 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
 45 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
 46 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 47 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis, Solutions Credits
 48 Nasser Almemari (UAE) UAE National Team
 49 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 50 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 51 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 52 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 53 Eric Young (USA) Rally Cycling
 54 Danny Pate (USA) Rally Cycling
 55 Truls Korsaeth (Nor) Astana Pro Team
 56 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 57 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 58 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
 59 Xialong Sun (Chn) Mitchelton-Scott
 60 Jacob Hennessy (GBr) Mitchelton-Scott                  00:53
 61 Robert Stannard (Aus) Mitchelton-Scott
 62 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo
 63 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 64 Quentin Valognes (Fra) Team Novo Nordisk               00:53
 65 Khalid Mayouf (UAE) UAE National Team
 66 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
 67 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 68 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
 69 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
 70 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
 71 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport                00:53
 72 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport
 73 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk
 74 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates
 75 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 76 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits          01:01
 77 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
 78 Brad Huff (USA) Rally Cycling
 79 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      01:15
 80 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
 81 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
 82 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling
 83 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:25
 84 Fuwen Xue (Chn) Mitchelton-Scott                       01:28
 85 Saif Alkaabi (UAE) UAE National Team                   01:31
 86 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               01:33
 87 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 88 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 89 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 90 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 91 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   01:33
 92 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 93 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 94 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 95 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors                 01:33
 96 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 97 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 98 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
 99 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
100 David Per (Slo) Bahrain-Merida                         01:44
101 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                    02:11
102 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                      02:17
103 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
104 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                     03:10
105 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                19:05:46
  2 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      00:12
  3 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   00:14
  4 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team             00:17
  5 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     00:18
  6 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  7 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        00:20
  8 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              00:24
  9 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
 10 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 11 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 12 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                    00:25
 13 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     00:33
 14 Brandon Mcnulty (USA) Rally Cycling                    00:34
 15 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    00:35
 16 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
 17 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    00:38
 18 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin             00:50
 19 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              01:11
 20 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  01:27
 21 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    01:30
 22 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      01:42
 23 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                   01:46
 24 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    02:09
 25 Nazaerbieke Bieken (Chn) Mitchelton-Scott              02:35
 26 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 27 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                02:36
 28 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   02:53
 29 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport                      03:03
 30 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    03:07
 31 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 03:11
 32 Tyler Magner (USA) Rally Cycling                       03:17
 33 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   03:22
 34 Samuel Jenner (Aus) Mitchelton-Scott                   03:23
 35 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  03:35
 36 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credit     03:39
 37 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates                  03:41
 38 Jacob Hennessy (GBr) Mitchelton-Scott                  03:49
 39 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits         03:55
 40 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates              04:07
 41 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  04:10
 42 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                      04:15
 43 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                04:52
 44 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport                      05:27
 45 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                        05:33
 46 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Cre     05:46
 47 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits          06:01
 48 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                     06:25
 49 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                   06:35
 50 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   07:12
 51 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                07:48
 52 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  08:01
 53 Brian Kamstra (Ned) Team Novo Nordisk
 54 Mehdi Benhamouda (Fra) Team Novo Nordisk               08:05
 55 Robert Stannard (Aus) Mitchelton-Scott
 56 Brad Huff (USA) Rally Cycling
 57 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates
 58 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
 59 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                    08:07
 60 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     08:17
 61 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 62 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                 08:36
 63 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       09:01
 64 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits          09:08
 65 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      09:20
 66 Truls Korsaeth (Nor) Astana Pro Team                   09:27
 67 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis, Solutions Cred     09:29
 68 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data           09:38
 69 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo                       10:08
 70 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      11:06
 71 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      11:12
 72 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates                    11:27
 73 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                       11:31
 74 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates        12:09
 75 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors                 12:10
 76 Simone Bevilacqua (Ita) Wilier Triestina-Selle Ita     12:13
 77 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  12:14
 78 David Per (Slo) Bahrain-Merida                         12:27
 79 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    12:36
 80 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 81 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                      12:39
 82 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       12:44
 83 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   12:55
 84 Danny Pate (USA) Rally Cycling                         13:11
 85 Nasser Almemari (UAE) UAE National Team                13:49
 86 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                        13:52
 87 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                 13:59
 88 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          14:16
 89 Eric Young (USA) Rally Cycling                         14:42
 90 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
 91 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling                    15:10
 92 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk                   15:20
 93 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport                15:59
 94 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  16:33
 95 Majed Albloushi (UAE) UAE National Team                17:02
 96 Quentin Valognes (Fra) Team Novo Nordisk               18:43
 97 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               19:16
 98 Xialong Sun (Chn) Mitchelton-Scott                     19:25
 99 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                      20:07
100 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                   20:40
101 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                   22:58
102 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                     23:19
103 Saif Alkaabi (UAE) UAE National Team                   24:29
104 Khalid Mayouf (UAE) UAE National Team                  27:51
105 Fuwen Xue (Chn) Mitchelton-Scott                       29:29

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Apollo

    10 lutego 2018, 15:05 o 15:05

    Jak to dobrze że ten arabski „Wyrzykowski” nie komentuje kolarstwa na polskim Eurosporcie !!! ::))

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: