Bjorn Leukemans celuje w Flandrię i Roubaix

Na wczorajszej prezentacji ekipy Wanty-Groupe Gobert ogłoszono, że liderem na brukowane klasyki będzie Bjorn Leukemans. 

Wanty Groupe-Gobert nie otrzymała zaproszenia na Giro d'Italia, co oznacza, że belgijska drużyna w pierwszej części sezonu w pełni skupi się na wyścigach jednodniowych. W pagórkowatych klasykach liderami będą Enrio Gasparotto i Yannick Eijssen, na brukach widoczni będą Bjorn Leukemans i Marco Marcato, a w zupełnie płaskim terenie szaleć powinien Roy Jans.

W 2014 roku zajęliśmy drugie miejsce w rankingu drużynowym UCI EuropeTour. Wygraliśmy 10 wyścigów, 43 razy gościliśmy na podium i aż 69 razy w pierwszej dziesiątce. Celem na rok 2015 jest osiągnięcie co najmniej takiego samego wyniku

- powiedział dyrektor sportowy Hilaire Van der Schueren.

Największym rozczarowaniem jest brak zaproszenia na wielki tour, ale to nie zmienia faktu, że ciągle chcemy się rozwijać

- dodał zawiedziony Belg.

W tym sezonie budżet Wanty-Groupe Gobert będzie opiewać na wysokość 3 milionów euro, a zespół rywalizację rozpocznie 1 lutego na Grand Prix La Marseillaise.

Jednym z liderów belgijskiej ekipy będzie Bjorn Leukemans, który obiera sobie za cel brukowe klasyki. W ubiegłym roku jego kampania klasyków wyglądała następująco: 9. w Ronde Van Vlaanderen, 15. w Paryż Roubaix, 5. w Brabanckiej Strzale i 11. w Amstel Gold Race. Ponadto udało mu się zająć 2. miejsce w Tour de Limousin, 4. w Druivenkoers - Overijse i 6. w Tour de Picardie.

Ronde Van Vlaanderen i Paryż-Roubaix to dla mnie najpiękniejsze wyścigu w roku i to będę moje cele w 2015 roku

- powiedział zadowolony Lekukemans.

W swojej dotychczasowej karierze 37-letni Belg stawał na starcie Flandryjskiej Piękności aż 9-krotnie, a jego najlepszy wynik to 4. miejsce z 2010 roku. Natomiast w Piekle Północy brał udział 6 razy,  a najwyższą 4. lokatę zajął w swoim debiucie w 2007 roku.

W porównaniu do ubiegłego roku jesteśmy zdecydowanie silniejsi. Kilku kolarzy od nas odeszło, ale Enrico Gasparoto, Marco Marcato i Yannicj Eijssen to wielkie wzmocnienia. Trzeba będzie też uważać na młodego Kevina Van Melsena. Ja czuję się dobrze w wieku 37 lat, miałem dobrą zimę i świetny okres przygotowawczy w Benidrom. Nie mogę się doczekać startu sezonu

- tłumaczył jeden z liderów zespołu Wanty.

Leukemans sezon zainauguruje w Grand Prix La Marseillaise, a następnie zobaczymy go w Etoile of Bessèges, Volta ao Algarve, Omloop Het Nieuwsblad i Driedaagse van West-Vlaanderen.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: