To są ekipy z nowymi nazwami

Dziewięć drużyn z worldtourowego i prokontynentalnego peletonu do sezonu 2015 przystąpi pod nową banderą, z nowymi sponsorami.

Po fuzji Garmin-Sharp z Cannondale ekipa menadżera Jonathana Vaughtersa będzie się nazywać Garmin-Cannondale. Team zarejestrował się z licencją amerykańską.

Holenderski Giant-Shimano nie tylko dostał innego głównego sponsora, ale też licencję. Zespół Marcela Kittela stanie się niemiecki. Do grupy dołączył producent preparatów medycznych na włosy Alpecin. W peletonie rozglądajmy się więc za Giant-Alpecin.

Producent klejów Soudal będzie finansował belgijską drużynę Lotto Marca Sergeanta. Nazwa? Lotto-Soudal.

Michał Kwiatkowski czy Tony Martin oficjalnie nie są już kolarzami Omega Pharma-Quick Step, tylko Etixx-Quick Step. Etixx zajmuje się wytwarzaniem środków dietetycznych dla sportowców, do ubiegłego roku pomagał młodzieżowej sekcji OPQS. Z niej do pierwszego składu przeszedł Łukasz Wiśniowski, który spotkał nie tylko „Kwiatka”, ale też Michała Gołasia.

Lotto NL-Jumbo to Belkin. Oprócz holenderskiego totalizatora wspomagać ekipę będzie też sieć marketów spożywczych Jumbo.

W peletonie nie zobaczymy też więcej biało-niebieskich koszulek NetApp-Endura. Zamiast tego Bartosza Huzarskiego wypatrujmy w trykocie Bora-Argon 18. Bora jest producentem systemów wentylacyjnych do kuchni i należała do grona co-sponsorów niemieckiej grupy z drugiej dywizji. Argon 18 z kolei to kanadyjska firma rowerowa.

Po wycofaniu się Neri Sottoli funkcję strategicznego sponsora tej włoskiej ekipy objął chiński potentat na rynku stali Southeast. Zawodnikiem teamu został Alessandro Petacchi.

CCC Polsat Polkowice zamienił się w CCC Sprandi Polkowice. W drugiej lidze oprócz duńskiego Cult Energy, który awansował z trzeciej dywizji, powitamy też nowy holenderski projekt Roompot Orange. Potężne biuro turystyczne Roompo miało początkowo zainwestować swoje pieniądze w Belkin, ale ostatecznie podjęło inną decyzję.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: