Jest potwierdzenie: niemiecka ARD wraca na trasę Tour de France

Niemiecka telewizja publiczna ARD potwierdziła pojawiające się w ostatnich dniach informacje mówiące o powrocie do transmitowania zmagań z trasy Tour de France.

W tym sezonie pierwszy raz od 2011 roku będą relacjonować przebieg walki o maillot jaune. ARD wycofało się z transmisji wskutek licznych afer dopingowych w zawodowym peletonie. Decyzja zapadła pod koniec listopada, teraz włodarze telewizji podpisali odpowiednią umowę z Amaury Sport Organisation (ASO).

Według sportowej agencji prasowej (SID) kontrakt obowiązuje do 2016 roku i opiewa na sumę 2,5 mln euro za rok. Gdyby doszło jednak do kolejnych skandali dopingowych, ARD może się bez większych problemów ponownie wycofać ze współpracy.

Przy okazji szef „Wielkiej Pętli” Christian Prudhomme powiedział, że jest przekonany, iż Tour niebawem znowu wjedzie do Niemiec. Do ASO napłynęły następujące kandydatury: Monaster czy St. Wendel. Ostatni raz Grand boucle gościł u naszych zachodnich sąsiadów w 2005 roku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: