Patrick Lefevere: "Czy Tafi zwariował?"

Patrick Lefevere krytycznie odniósł się do pomysłu Andrei Tafiego, który chce w przyszłym roku wziąć udział w Paryż-Roubaix.

52-letni Włoch zapowiedział, że dwadzieścia lat po swoim sukcesie na trasie „Piekła Północy” zamierza wrócić na bruk. W 1999 roku jego menadżerem był… Lefevere, który niedawno spotkał się z Tafim i uciął sobie z nim krótką pogawędkę o czasach minionych i tych nadchodzących.

Widzieliśmy się w zeszłym tygodniu, kiedy świętowaliśmy 20-lecie partnerstwa z naszym sponsorem Latexco. My wszyscy, jak jeden mąż, pytaliśmy Andreę, czy nie ma czasem gorączki, czy nie zwariował. Nie rozumiem jego ruchu

– mówił Lefevere w rozmowie z Cyclingnews przyznając, że Tafi próbował na nowy sezon podpisać z jego zespołem Quick Step umowę.

Belgijski team ma za sobą fenomenalny rok z 73 zwycięstwami.

Pytał na pół serio czy nie bylibyśmy zainteresowani jego osobą, ale świetnie zdając sobie sprawę z tego, że już sama nominacja siedmiu kolarzy na Roubaix nie jest zadaniem łatwym. A nie chcę trzymać miejsca tylko i wyłącznie dla kogoś, kto będzie widoczny w mediach. Nie sądzę, żeby projekt Tafiego polegał na tym, że on chce się w swoją rocznicę poczuć tak samo, jak wtedy. Wydaje mi się, że chodzi w tej sprawie o aspekty komercyjne, biznesowe. Mniejszym ekipom, które nie celują w Roubaix, zaangażowanie Tafiego przyniesie niewątpliwie sporą popularność

– dodał Lefevere.

Przy okazji zasiał wątpliwości co do fizycznej sprawności Tafiego. Innymi słowy: czy Andrea, który według własnych informacji w zeszłym roku na rowerze spędził 18 tys. kilometrów, jeszcze może? Może się ścigać z najlepszymi?

W Roubaix może wystartować nawet 90-latek. Ale jak długo wytrzyma? Nie wiem, ile wytrzymałby Andrea

– stwierdziła legenda wśród menedżerów.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

6 Comments

 1. Ed

  13 listopada 2018, 00:21 o 00:21

  No dokladnie, pojedzie moze 10 km z najlepszymi i koniec, w zadna ucieczke jak to ktos pisal na forum tėz sie nie zabierze

 2. Romek

  13 listopada 2018, 13:53 o 13:53

  I co z tego? Nie rozumiecie że publicity jakie sobie i potencjalnej drużynie zrobi będzie sie opłacało bardziej niż nawet 2 miejsce jakiegoś młodego kolarza?

  • starszy pan numer dwa

   13 listopada 2018, 18:28 o 18:28

   sobie może i zrobi - ale drużynie? Kto starszego pana wyłuska w tłumie jak tam kwiat CCC pojedzie?

 3. jasiek

  13 listopada 2018, 21:19 o 21:19

  Jestem od Tafiego prawie 10 lat młodszy, na rowerze przejechałem w tym roku prawie 19000 km, czyli więcej od niego, to może i ja mogę spróbować powalczyć z Saganem w wyścigu Paris Roubaix? W końcu dosiadam rumaka o takiej właśnie nazwie - roubaix.

 4. Maciek79

  14 listopada 2018, 17:41 o 17:41

  Tylko pamiętajcie Panowie że Tafi był profi i do tego nie byle jakim. Z tego co się orientuję to te 18tys km to nie jazda po mleko. Andrea trenuje według planów treningowych rodem z wt, bardzo często z lisem z Flandrii. Takżej est szansa ukończyć wyścig.

 5. michwoz

  15 listopada 2018, 11:25 o 11:25

  Do mety dojedzie jeśli się nie rozbije.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: