Fredrik Kessiakoff kończy karierę

Szwedzki zawodnik bez zespołu na sezon 2015

Po 14 latach w zawodowym peletonie karierę kończy szwedzki kolarz Fredrik Kessiakoff. 34-letni zawodnik ogłosił dziś, że w kolejnym sezonie nie pojawi się na starcie żadnego wyścigu.

Kessiakoff ściga się od 2000 roku - pierwsze osiem lat poświęcił na kolarstwo górskie, na szosę przeniósł się w 2009 roku w barwach Fuji Servetto. W 2010 roku reprezentował ekipę Garmin-Transitions, a ostatnie cztery sezony spędził w kazachskiej Astanie.

Pochodzący z Nacka zawodnik na rowerze górskim zanotował kilka bardzo wysokich rezultatów, w tym miejsca w czołówce mistrzostw świata, a nawet brąz w 2006 roku. Na szosie wygrał Tour of Austria (2011), etapy Vuelta a Espana (2012), Tour de Suisse (2012). W 2012 roku stanął też na podium Mediolan-Turyn i Giro dell'Emilia.

Szwed nie otrzymał prolongaty kontraktu od ekipy Aleksandra Winokurowa, nie znalazł też innej przystani. Powtarzające się kontuzje uniemożliwiały mu zdobycie wartościowych rezultatów w ostatnich dwóch sezonach, co przełożyło się na brak ofert.

fot. Astana Pro Team

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: