Fredrik Kessiakoff bliski zakończenia kariery

Fredrik Kessiakoff zapowiada zakończenie kariery sportowej, jeżeli w najbliższych tygodniach nie odnajdzie poważnego pracodawcy.

34-letni Szwed ostatnie cztery sezony reprezentował Astanę, wygrywając w tym czasie m. in. etapy Vuelta a Espana i Tour de Suisse (oba w 2012 roku). Dwa ostatnie lata to już słabsze występy i w konsekwencji utrata zaufania kazachskiej formacji.

Rynek jest trudny, w tej chwili nie wiem co będę robił w przyszłym roku. Póki co staram się cieszyć wolnym czasem w Szwecji, spotkaniami z rodziną i przyjaciółmi. Prędzej czy później moja sytuacja wyjaśni się

- powiedział Kessiakoff w Eurosport.se.

Były kolarz górski na szosę trafił dopiero w sezonie 2009, najpierw przez rok startując w Geox oraz Garmin, a ostatnio w Astanie. Teraz nie ukrywa, że nie interesuje go byle jaki zespół.

To musi być poziom, który będzie mnie napędzał. Nie chcę znaleźć się gdzieś, gdzie już w styczniu poczuję, że nie czerpię z tego radości. Potrzebuję ekipy, z którą będę czuł się dobrze

- dodał.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: