Specialized-lululemon zmienia się w Velocio-SRAM

Nowi sponsorzy, strój i trzy nowe zawodniczki w składzie ekipy Kristy Scrymgeour

Po miesiącach niepewności i poszukiwań sponsora na kolejny sezon, zespół Specialized-lululemon może odetchnąć z ulgą. W sezonie 2015 trzykrotne mistrzynie świata w jeździe drużynowej na czas ścigały się będą pod szyldem Velocio-SRAM.

Umowy sponsorskie zespołu wygasają z końcem sezonu, a wobec ciężkiej sytuacji na rynku o sponsora dla kobiecej ekipy nie było łatwo. Kierownictwo zorganizowało zbiórkę pieniędzy na zespół, sprzedając gadżety ekipy i prosząc o wsparcie fanów. Zebrane pieniądze stały się punktem wyjścia do dalszych rozmów, a na początku września Scrymgeour potwierdziła, że przyszłość ekipy jest zapewniona.

Velocio to firma produkująca odzież sportową, w poprzednich latach stojąca za kobiecym zespołem. SRAM to z kolei marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać, drugi co do największych producentów osprzętu rowerowego na świecie.

W składzie na sezon 2015 znajdzie się 10 zawodniczek - Niemki Lisa Brennauer i Trixi Worrack, Kanadyjka Karol Ann Canuel, Australijki Tiffany Cromwell i Lauren Rowney, Francuzka Elise Delzenne i Amerykanka Tayler Wiles. Nowymi nabytkami są Białorusinka Alena Amialiusik, Włoszka Barbara Guarischi oraz Niemka Mieke Kroeger.

fot. Velociosports.com

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: