MŚ Ponferrada 2014: jazda drużynowa elity kobiet dla Specialized-lululemon

Zawodniczki zespołu Specialized-lululemon zdobyły w Ponerradzie tytuł mistrzyń świata w drużynowej jeździe na czas.

Ekipa z Niemiec w składzie: Carmen Small, Evelyn Stevens, Trixi Worrack, Lisa Brennauer, Carol-Ann Canuel i Chantal Blaak, po raz kolejny potwierdziła swoją dominację w drużynowej walce z czasem. Złoto w Ponferradzie to już trzeci medal z najcenniejszego kruszcu w tej specjalności na imprezie mistrzowskiej - po Valkenburgu i Florencji.

Srebro wywalczyły Annette Edmondoson, Emma Johansson, Valentina Scandolara, Amanda Spratt, Jessie McLean i Melisa Hoskins, reprezentujące australijską Orica-AIS. Do złota zabrakło minuty i 17 sekund,

Brązowe medale zdobyły kolarki ekipy Astana BePink - Alison Tetrick, Susanna Zorzi, Simona Frapporti, Doris Schweizer, Alena Amialiusik i Silvia Valsecchia.

Ekipę Rabo Liv, typowaną jako jedną z faworytek do podium, z rywalizacji wykluczyła duża kraksa na jednym z rond. Na ostatnim odcinku trasy w barierki wpadła Annemiek van Vleuten, pociągając za sobą trzy koleżanki. Już wcześniej nieoczekiwanie od pociągu holenderskiej ekipy odpadła Marianne Vos.

Na 5. miejscu uplasowały się zawodniczki Boels Dolmans, z Katarzyną Pawłowską w składzie. Eugenia Bujak i jej BTC City Ljubljana zajęła 12. miejsce.

Trasa czasówki pozwalała na rozpędzenie się 6-osobowym ekipom na długich, szerokich prostych. Płaski teren, naznaczony był tylko niewielką zmarszczką po 20 kilometrach, a w końcówce znajdował się 2-kilometrowy niezbyt stromy podjazd (3,7%, max 7%).

fot. http://www.mundialciclismoponferrada.com

Wyniki jazdy drużynowej na czas elity kobiet (CDM), Ponferrada (36,15 km):

1. Specialized-lululemon             43:33
2. Orica-AIS                         01:17
3. Astana BePink                     02:20
4. Team Optum                        02:26
5. Boels Dolmans
6. Unitedhealthcare                  02:44
7. Bigla                             02:55
8. Giant-Shimano                     03:45
9. Hitec Products                    04:01
10. Rusvelo                          04:08
11. TIBCO - to the Top               04:10
12. BTC City Ljubljana               04:20
13. TopSport Vlaanderen Pro Duo      05:46
14. Rabo Liv                         10:05

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: