Mistrzostwa Polski 2014 już za trzy tygodnie w Sobótce

Po raz drugi z rzędu kolarskie święto zawita do Sobótki

Milowymi krokami zbliża się wielkie kolarskie święto w naszym kraju. W dniach 25-29 czerwca po raz dziewiąty w Sobótce odbędą się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Współgospodarzem mistrzostw jest gmina Zawonia, gdzie o medale walczyć będą najlepsi czasowcy. O tytuł najlepszego polskiego kolarza w sezonie 2014 powalczą kobiety i mężczyźni w kategoriach juniorka, junior, niewidomi i niedowidzący, elita kobiet, orlik i elita mężczyzn.

Na starcie zobaczymy największe gwiazdy polskiego kolarstwa. Wśród kobiet o tytuł Mistrzyni Polski zmierzą się między innymi Paulina Brzeźna Bentkowska, Katarzyna Pawłowska, Kasia Niewiadoma. W kategorii elita mężczyzn tytułu bronił będzie Michał Kwiatkowski który zmierzy się z Rafałem Majką, Bartoszem Huzarskim, Przemysławem Niemcem oraz z silnymi polskimi grupami zawodowymi na czele z CCC Polsat Polkowice, BDC Marcpol i ActiveJet.

W środę odbędą się wyścigi jazdy indywidualnej na czas. Poszczególne kategorie pokonają dystanse od 16 do 40 kilometrów. O koszulkę z orłem pojedynek stoczyć powinni obrońca tytułu Maciej Bodnar i polujący od kilku lat na złoto w czasówce Michał Kwiatkowski. Jeszcze bardziej emocjonująco zapowiada się walka o brąz pomiędzy specjalistami jazdy na czas z polskich grup zawodowych.

W piątek, sobotę i niedzielę walka w królewskiej kolarskiej konkurencji o tytuł w wyścigu indywidualnym ze startu wspólnego, począwszy od juniorek, które do pokonania będą miały 66 km, a kończąc w niedzielę wyścigiem elity mężczyzn, która stoczy rywalizację na dystansie 220 km. Analizując przygotowania i kalendarz startów naszych kolarzy, pasjonującą walkę powinni stoczyć Michał Kwiatkowski z Bartoszem Huzarskim rodem z Sobótki. Walki o „Koszul” zapewne nie odpuszczą Maciej Bodnar, Sylwester Szmyd oraz Tomasz Marczyński, Maciej Paterski, Robert Radosz, Kamil Gradek czy Łukasz Bodnar, wszyscy mocno wspierani przez swoje teamy.

Wielką niewiadomą będzie forma Rafała Majki, Przemysława Niemca i Pawła Poljańskiego którzy będą mieli niewiele czasu na regenerację sił po Giro d'Italia. Zapowiada się jeden z najciekawszych wyścigów o tytuł Mistrza Polski w ostatnich latach. Tak wielu utytułowanych polskich kolarzy na starcie gwarantuje niezwykle wysoki poziom i zaciętą walkę do ostatnich metrów wyścigu.

Nie zabraknie również emocji dla amatorów sportu kolarskiego. W dniu 29 czerwca o godz. 9.30 odbędzie się „Wyścig Amatorów Trasą Mistrzostw Polski” o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego, na dystansach 22 i 44 km. Wśród wielu ciekawych imprez towarzyszących kolejna edycja odsłonięcia honorowych tablic w Alei Sław Kolarstwa. Swoje tablice odsłonią tym razem: Marian Więckowski, Józef Beker, Dariusz Baranowski, Tomasz Brożyna, Zbigniew Spruch oraz wychowanek BKS Ślęża Sobótka Marek Wrona. W niedzielę będzie można wziąć udział w walce o tytuł „Mistrza Polski w Kolarskie Kapsle”. Sportowe emocje i ciekawe imprezy towarzyszące pozwolą aby każdy znalazł coś dla siebie w czasie Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym SobótkaZawonia 2014.

Więcej bieżących informacji na stronie internetowej www.kolarskiemp.sobotka.pl.

informacja prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: