Polska premiera filmu UNSTOPPABLES w ramach Bike Days

W dniach 6-8 czerwca w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych, wyjątkowa w skali europejskiej inicjatywa. Wydarzenie rozpocznie premiera filmu UNSTOPPABLES. To niesamowita historia Drużyny Piratów, grupy niepełnosprawnych kolarzy trenujących przed startem na Olimpiadzie w Londynie.

Ponadto zobaczymy aż 12 filmów o tematyce rowerowej, odwiedzimy piknik na wrocławskim torze kolarskim, weźmiemy udział w wyścigach i koncertach.

6 czerwca o godzinie 19.00 w Kinie Nowe Horyzonty zobaczymy prekursorski film. Unstoppables w reżyserii Daniela Jarioda, którego światowa premiera przewidziana jest na rok 2014, to dokument złożony z dwóch głównych wątków – przygotowań niepełnosprawnych sportowców do Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie oraz narracji osób, które poprzez rower zwyczajnie odnalazły radość życia. Jest to opowieść o stracie i optymizmie, rywalizacji i imponującej determinacji.

Uczestnicy Festiwalu jako jedni z pierwszych na świecie będą mieli możliwość doświadczenia tego niezwykłego filmu.

unstoppables_4.jpg_standa

BIKE DAYS jest odpowiedzią na potrzebę kontaktu z kulturą w rozmaitych jej przejawach. Również tych, o których wcześniej mówiono niewiele. Unstoppables to dzieło niesamowite, bo niesamowita jest historia jego bohaterów. Zapewniam, że czegoś takiego jeszcze nie widzieliście

– mówi Paweł Majka, jeden z organizatorów Festiwalu.

Ponadto BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych obejmuje 12 filmów o tematyce rowerowej i około rowerowej – sportowej, lifestylowej, kurierskiej. W Kinie Nowe Horyzonty zaprezentowanych zostanie szereg światowych produkcji – od Złodziei rowerów Vittorio de Siki, kwintesencji włoskiego neorealizmu w cyklu KLASYKA GATUNKU po filmy najnowsze, jak niezależne Rockville i Murder of Couriers w sekcji CMWC.

7 czerwca o godzinie 11.00 Bike Days wraz z Out Of Something zapraszają na piknik, który reaktywuje potencjał Wrocławskiego Toru Kolarskiego przy ulicy Żmigrodzkiej. W programie komentowane na żywo zawody z elektronicznym pomiarem czasu, pokazy sztuki rzemiosła rowerowego, otwarte stanowisko rowerowej grafiki sitodrukowej, napoje, przekąski, wata cukrowa i wiele innych.

Przede wszystkim jednak WELODROM, który ożywa dzięki pełnym trybunom, którego atmosfera rozkwita wprost proporcjonalnie do liczby gości. Z tego względu zapraszamy wszystkich, dużych i małych, na rodzinny piknik i zawody sportowe

– zachęcają organizatorzy.

Wydarzeniami towarzyszącymi BIKE DAYS Festiwalowi Filmów Rowerowych są ROWEROWE PRZYGODY Z BIKE DAYS w Kinie Nowe Horyzonty, wystawa w Galerii U oraz wieczorne imprezy na Dworcu Świebodzkim w ramach Pracowni BASK. Rowerowe Przygody to pokaz klasycznych animacji, kręcących się wokół rowerowej tematyki. Projekcja z warsztatami odbędzie się w niedzielę 8 czerwca o 10.00 rano w KNH. Natomiast w przestrzeniach niezależnej, zaprzyjaźnionej z Bike Days Galerii U zaaranżowana zostanie edukacyjna wystawa poświęcona Wyścigowi Pokoju oraz ekspozycja rowerów, ram szosowych i torowych z epoki. Planowana jest także realizacja specjalnej makiety do… gry w kapsle, zwanej też „kolarzami”.

Festiwal skierowany jest do wszystkich, dla których rower i film są nieodłącznym elementem życia, ale również dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z dwoma kółkami.

Jeździmy na rowerach i oglądamy filmy. Pomyśleliśmy, że jest wielu nam podobnych. Postanowiliśmy zintegrować środowisko. Potraktować słowa ROWER i KULTURA jak synonimy. Stąd BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych. Zapraszamy

– dodaje Paweł Majka.

Więcej informacji na www.bikedays.pl, www.facebook.com/BikeDaysFestiwal

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: