ActiveJet Team rusza na podbój Tour des Fjords

W środę 28 maja rozpocznie się norweski wyścig pierwszej kategorii Tour des Fjords. Wyścig składa się z pięciu etapów, a na starcie oprócz ActiveJet Team zobaczymy 19 zespołów, w tym trzy ekipy z WorldTouru.

Jak sama nazwa wskazuje wyścig przebiegał będzie wzdłuż norweskiego wybrzeża, w które wcinają się fiordy. Niezwykle malownicze tereny będą bardzo wymagające dla kolarzy, gdyż na trasie niemal każdego etapu znajdują się niezliczone ilości podjazdów, wiele z nich krótkich lecz bardzo sztywnych.

Wszystko rozpocznie się w Bergen, miejscowości nazywanej bramą do fiordów, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Po przejechaniu blisko 900 kilometrów wyścig zakończy się w portowym mieście Stavanger.

Na starcie zobaczymy 20 ekip. Najbardziej znane to WorldTourowe: Team Katusha, Cannondale i Tinkoff-Saxo. Ponadto wystartuje pięć ekip prokontynentalnych oraz dwanaście kontynentalnych. W każdym z zespołów zobaczymy po sześciu kolarzy.

W barwach ActiveJet Team wystartują: Michał Podlaski, Paweł Franczak, Łukasz Bodnar, Paweł Brylowski, Arkadiusz Owsian i Emanuel Piaskowy.

To dla nas bardzo ważny start, jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów tego sezonu. Wiele pracy włożyliśmy w to, aby otrzymać zaproszenie na Fjordy i chcemy wykorzystać szansę, którą dostaliśmy. Postaramy się sprawić miłą niespodziankę

- zapowiedział dyrektor sportowy ActiveJet Team, Piotr Kosmala.

Każdego dnia wyścig na żywo relacjonować będzie największa stacja komercyjna w Norwegii TV2. Ponadto "z poślizgu" wyścig pokaże także Eurosport 2.

Tour des Fjords (28.05-01.06 2014)
Etap 1. » Bergen › Ulvik, 161 km
Etap 2. » Eidfjord › Haugesund, 203.2 km
Etap 3. » Hjelmeland › Forsand, 163 km
Etap 4. » 2020park › Stavanger, 179 km
Etap 5. » Risavika › Stavanger, 171.3 km

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: