Tour des Fjords 2018: etap 3. Lambrecht wygrywa ostatni etap, Albasini pieczętuje triumf

Michele Albasini (Mitchelton-Scott) wygrał 11. edycję norweskiego Tour des Fjords. Ostatni etap padł łupem Bjorga Lambrechta (Lotto Soudal).

Belg na finiszu okazał się lepszy od Albasiniego i od Edvalda Boassona Hagena (Dimension Data).

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Michele Albasini. 14. miejsce zajął Paweł Bernas (CCC Sprandi Polkowice).

W ucieczkę dnia zabrali się: Julien Bernard (Trek-Segafredo), Maxime Monfort (Lotto Soudal), Lluis Mas (Caja Rural-Seguros RGA), Nathan Earle (Israel Cycling Academy), Nikolay Mihaylov (Delk0 Marseille) i Julian Cardona (EF Education First-Drapac). Szóstka wypracowała ponad 3 minuty przewagi.

Różnica powoli topniała, to sprokurowało atak Monforta na 60 kilometrów przed metą. Z peletonu zaatakowali: Owain Doull (Team Sky), Pieter  Weening (Roompot - Nederlandse Loterij), Bjorn Lambrecht (Lotto Soudal) i Brendan Canty (EF Education First-Drapac).

Kontrująca czwórka szybko złapała Mihaylova,  a z przodu Earle dojechał do Monforta. Na 45 kilometrów  przed metą peleton dogonił piątkę,  a czołowa dwójka miała 1:20 zapasu.

Za sprawą Quick-Step Floors ucieczka została zlikwidowana na 6 kilometrów przed metą. Mimo mocnego tempa kilku zawodników starało się wydrzeć sprinterom zwycięstwo etapowe.

W chaotycznym finiszu najlepszy okazał się Bjorg Lambrecht. Belg wyprzedził Michaela Albasiniego i Edvalda Boassona Hagena.

Wyniki 3. etapu Tour des Fjords 2018 (2.HC), Farsund - Egersund (183 km):

  1 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                   4:36:43
  2 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
  3 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
  4 Pim Ligthart (Ned) Roompot
  5 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              00:03
  6 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
  7 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
  8 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
  9 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
 10 Jeroen Meijers (Ned) Roompot
 11 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 12 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 13 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 14 Nick van der Lijke (Ned) Roompot
 15 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 16 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            00:09
 17 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 18 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-X Norwegian                 00:10
 19 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA      00:12
 20 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 21 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 22 Krister Hagen (Nor) Team Coop                          00:16
 23 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        00:18
 24 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence     00:22
 25 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            00:24
 26 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          00:26
 27 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac 
 28 Mikkel Frolich Honoré (Den) Team Virtu Cycling
 29 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors
 30 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 31 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 32 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 33 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data           00:34
 34 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          00:39
 35 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 36 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        00:43
 37 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 38 Owain Doull (GBr) Team Sky                             00:46
 39 Robbert de Greef (Ned) Roompot                         00:55
 40 James Knox (GBr) Quick-Step Floors                     00:58
 41 Alexander Kamp (Den) Team Virtu Cycling                01:03
 42 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini-Euro     01:11
 43 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     01:13
 44 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         01:16
 45 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       01:46
 46 Gustav Höög (Swe) Team Coop                            01:51
 47 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott                  02:09
 48 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise         03:04
 49 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 50 Trond Hokon Trondsen (Nor) Team Coop                   03:35
 51 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          03:42
 52 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
 53 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 54 Torstein Troen (Nor) Uno-X Norwegian
 55 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott                   03:56
 56 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                         04:14
 57 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 58 Andreas Vangstad (Nor) Joker Icopal
 59 Audun Brekke Flotten (Nor) Team Virtu Cycling          04:23
 60 Pieter Weening (Ned) Roompot                           04:32
 61 Aksel Fischer Aasheim (Nor) Joker Icopal               04:46
 62 Fridtjof Roinos (Nor) Joker Icopal
 63 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                      05:39
 64 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   06:13
 65 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 66 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
 67 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott
 68 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 69 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
 70 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 71 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Virtu Cycling        06:32
 72 Rasmus Guldhammer (Den) Team Virtu Cycling
 73 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac p/b      06:34
 74 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport
 75 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo                    07:45
 76 Floris Gerts (Ned) Roompot                             08:10
 77 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        09:32
 78 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
 79 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 80 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 81 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
 82 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM     10:37
 83 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM
 84 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural-Seguros RGA
 85 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
 86 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
 87 Kristian Kulset (Nor) Uno-X Norwegian
 88 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal                         13:20
 89 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac 
 90 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KT     13:21
 91 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            17:47

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott             13:32:01
  2 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     00:06
  3 Pim Ligthart (Ned) Roompot                             00:10
  4 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              00:12
  5 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      00:14
  6 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        00:15
  7 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              00:19
  8 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
  9 Jeroen Meijers (Ned) Roompot
 10 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 11 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 12 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
 13 Nick van der Lijke (Ned) Roompot
 14 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 15 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 16 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            00:25
 17 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 18 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-X Norwegian                 00:26
 19 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice                 00:28
 20 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 21 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 22 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors                 00:32
 23 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        00:34
 24 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence     00:38
 25 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            00:40
 26 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice              00:42
 27 Mikkel Frolich Honoré (Den) Team Virtu Cycling
 28 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 29 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 30 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        00:54
 31 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac
 32 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        00:59
 33 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data           01:02
 34 Owain Doull (GBr) Team Sky
 35 Robbert de Greef (Ned) Roompot                         01:11
 36 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 37 James Knox (GBr) Quick-Step Floors                     01:14
 38 Alexander Kamp (Den) Team Virtu Cycling                01:19
 39 Krister Hagen (Nor) Team Coop                          01:54
 40 Gustav Höög (Swe) Team Coop                            02:07
 41 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott                  02:37
 42 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini-Euro     03:14
 43 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         03:54
 44 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott                   04:24
 45 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM      04:26
 46 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 47 Andreas Vangstad (Nor) Joker Icopal                    04:30
 48 Pieter Weening (Ned) Roompot                           04:48
 49 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          05:20
 50 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa O     06:17
 51 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice             06:24
 52 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      06:25
 53 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott                   06:29
 54 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott                       06:41
 55 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise         06:46
 56 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport                    06:50
 57 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     07:14
 58 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       07:34
 59 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal                      08:10
 60 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        08:52
 61 Torstein Troen (Nor) Uno-X Norwegian                   09:30
 62 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                         09:56
 63 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   10:00
 64 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac p/b      10:21
 65 Audun Brekke Flotten (Nor) Team Virtu Cycling          10:22
 66 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy              10:47
 67 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                    10:49
 68 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural-Segur     10:53
 69 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
 70 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                      11:27
 71 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo                    11:32
 72 Floris Gerts (Ned) Roompot                             11:53
 73 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Virtu Cycling        12:20
 74 Rasmus Guldhammer (Den) Team Virtu Cycling
 75 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        13:19
 76 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal                         13:36
 77 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy              14:05
 78 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM     14:24
 79 Aksel Fischer Aasheim (Nor) Joker Icopal               14:41
 80 Fridtjof Roinos (Nor) Joker Icopal                     14:46
 81 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   14:56
 82 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   14:57
 83 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport                    15:20
 84 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  15:32
 85 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                    16:58
 86 Trond Hokon Trondsen (Nor) Team Coop                   18:32
 87 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM      19:09
 88 Kristian Kulset (Nor) Uno-X Norwegian
 89 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b     20:00
 90 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            21:29
 91 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KT     23:33

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: