Tour des Fjords 2018: etap 2. Michael Albasini z peletonu

Michael Albasini (Mitchelton-Scott) najszybciej finiszował w Kristiansand na mecie drugiego etapu norweskiego wyścigu Tour des Fjords.

Szwajcar pokonał Pima Ligtharta (Roompot-Nederlandse Loterij) i Kristoffera Halvorsena (Team Sky). 11. miejsce zajął Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice).

Koszulkę lidera obronił Holender Fabio Jakobsen (Quick-Step Floors).

Wyniki 2. etapu Tour des Fjords 2018 (2.HC), Risør - Kristiansand (188 km):

  1 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott              4:33:02
  2 Pim Ligthart (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
  3 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
  4 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
  5 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
  6 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
  7 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors
  8 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
  9 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal
 10 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 11 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 12 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 13 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 14 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 15 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 16 Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 17 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 18 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 19 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 20 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 21 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 22 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 23 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 24 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
 25 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 26 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 27 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 28 Trond Hokon Trondsen (Nor) Team Coop
 29 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport
 30 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 31 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini
 32 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 33 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 34 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 35 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural-Seguros RGA
 36 Andreas Vangstad (Nor) Joker Icopal
 37 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 38 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 39 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 40 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
 41 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 42 Gustav Höög (Swe) Team Coop
 43 Mikkel Frolich Honoré (Den) Team Virtu Cycling
 44 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 45 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 46 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 47 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 48 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 49 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-X Norwegian
 50 Owain Doull (GBr) Team Sky
 51 Alexander Kamp (Den) Team Virtu Cycling
 52 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice            00:12
 53 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott
 54 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
 55 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac
 56 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 57 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 58 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
 59 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     00:19
 60 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac
 61 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy              01:22
 62 Krister Hagen (Nor) Team Coop
 63 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
 64 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal                      01:47
 65 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini
 66 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini
 67 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise         03:26
 68 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 69 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 70 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        03:31
 71 Floris Gerts (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 72 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
 73 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
 74 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 75 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac
 76 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
 77 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
 78 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 79 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 80 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian
 81 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy              04:20
 82 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
 83 Jon-Anders Bekken (Nor) Team Coop
 84 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       05:04
 85 Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First-Dr     05:32
 86 Anton Tunset (Nor) Team Coop
 87 Henrik Evensen (Nor) Joker Icopal
 88 Erlend Jordbrekk Blikra (Nor) Team Coop
 89 Ole Forfang (Nor) Joker Icopal
 90 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini
 91 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 92 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
 93 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Virtu Cycling
 94 Rasmus Guldhammer (Den) Team Virtu Cycling
 95 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA
 96 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
 97 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
 98 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 99 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
100 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
101 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
102 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
103 Torstein Troen (Nor) Uno-X Norwegian
104 Audun Brekke Flotten (Nor) Team Virtu Cycling          05:43
105 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  05:44
106 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM       08:16
107 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
108 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
109 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM
110 Kristian Kulset (Nor) Uno-X Norwegian
111 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                   09:06
112 Aksel Fischer Aasheim (Nor) Joker Icopal               09:44
113 Fridtjof Roinos (Nor) Joker Icopal
114 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KT     09:56
115 Christopher Lawless (GBr) Team Sky                     10:04
116 Andreas Hyldgaard Jeppesen (Den) Team Virtu Cyclin     13:31
DNS Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
DNF Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
DNF Sondre Kristiansen (Nor) Uno-X Norwegian
DNF Lars Saugstad (Nor) Uno-X Norwegian

klasyfikacja generalna po 2. etapie

  1 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors               8:55:24
  2 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
  3 Pim Ligthart (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij         00:04
  4 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice             00:05
  5 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
  6 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        00:06
  7 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
  8 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              00:10
  9 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
 10 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 11 Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 12 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 13 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal
 14 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 15 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 16 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 17 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 18 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural-Seguros RGA
 19 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 20 Gustav Höög (Swe) Team Coop
 21 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 22 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 23 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 24 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 25 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
 26 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 27 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 28 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 29 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 30 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini
 31 Mikkel Frolich Honoré (Den) Team Virtu Cycling
 32 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 33 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-X Norwegian
 34 Owain Doull (GBr) Team Sky
 35 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 36 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 37 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 38 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 39 Andreas Vangstad (Nor) Joker Icopal
 40 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 41 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 42 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
 43 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport
 44 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 45 Alexander Kamp (Den) Team Virtu Cycling
 46 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 47 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac
 48 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 49 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 50 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data           00:22
 51 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 52 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 53 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
 54 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac
 55 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott
 56 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
 57 Krister Hagen (Nor) Team Coop                          01:32
 58 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
 59 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal                      01:51
 60 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini          01:57
 61 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini
 62 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         02:32
 63 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            03:36
 64 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 65 Floris Gerts (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij         03:37
 66 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        03:41
 67 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
 68 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
 69 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian
 70 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 71 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac
 72 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 73 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 74 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
 75 Jon-Anders Bekken (Nor) Team Coop                      04:30
 76 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
 77 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
 78 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   05:19
 79 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                         05:36
 80 Henrik Evensen (Nor) Joker Icopal                      05:37
 81 Erlend Jordbrekk Blikra (Nor) Team Coop                05:42
 82 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Virtu Cycling
 83 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
 84 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 85 Anton Tunset (Nor) Team Coop
 86 Ole Forfang (Nor) Joker Icopal
 87 Rasmus Guldhammer (Den) Team Virtu Cycling
 88 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini
 89 Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First-Drapac
 90 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
 91 Torstein Tr?en (Nor) Uno-X Norwegian
 92 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA
 93 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
 94 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
 95 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
 96 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 97 Audun Brekke Fl?tten (Nor) Team Virtu Cycling          05:53
 98 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  05:54
 99 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     05:55
100 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         06:34
101 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                    07:20
102 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                         08:26
103 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM
104 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM
105 Kristian Kulset (Nor) Uno-X Norwegian
106 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
107 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                   09:16
108 Aksel Fischer Aasheim (Nor) Joker Icopal               09:49
109 Fridtjof Roinos (Nor) Joker Icopal                     09:54
110 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KT     10:06
111 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy              10:17
112 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       10:41
113 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   11:08
114 Andreas Hyldgaard Jeppesen (Den) Team Virtu Cyclin     13:41
115 Trond Hokon Trondsen (Nor) Team Coop                   14:51