Giro d'Italia 2014: etap 10: Nacer Bouhanni po raz trzeci

Zakończony finiszem z peletonu dziesiąty etap Giro d'Italia, wygrał Nacer Bouhanni (FDJ.fr). Francuz wyprzedził Giacomo Nizzolo (Trek) i Michaela Matthewsa (Orica-GreenEdge).

W klasyfikacji generalnej bez zmian, liderem wyścigu pozostaje Australijczyk Cadel Evans (BMC Racing). Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) jest trzeci.

Po dniu przerwy akcję dnia prowadziła dwójka Włochów Marco Bandiera (Androni) i Andrea Fedi (Neri Sottoli). Na 13 kilometrze zanotowana przewaga wynosiła już 8:35 i jak się wkrótce okazało na więcej peleton nie pozwolił.

Lotną premię (60,9 km) harcownicy przecięli z zapasem 5:30. Pościg prowadził zespół FDJ.fr, później dołączyli kolarze Trek i innych ekip sprinterów. Po pozornie niegroźnej kraksie wycofać się musiał Yannick Eijssen (BMC Racing).

Uciekinierów doścignięto 9 kilometrów przed metą, akurat, gdy peleton osiągnął niewielki podjazd. Tempo narzucił tam zespół Sky, stawka się rozciągnęła, ale grupa nie pękła. Na zjeździe również.

Pozycje na czele odzyskali kolarze Trek i FDJ. Sprinterom przed finiszem udało się przepchnąć do przodu. Na zakręcie doszło do kolejnej kraksy, ale to wszystko działo się za plecami czołówki. Sprint rozpoczął Nizzolo, którego zdołał wyprzedzić Bouhanni.

fot. Lapresse

Wyniki 10. etapu Giro d'Italia 2014 (GT), Modena – Salsomaggiore Terme (173 km):

Miejsca polskich zawodników:
37. Przemysław Niemiec – 0:00
38. Paweł Poljański – 0:00
39. Rafał Majka – 0:00

po etapie:
3. Rafał Majka – 1:10
37. Przemysław Niemiec – 14:39
40. Paweł Poljański – 17:41

  1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                    4:01:13
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
  3 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge
  4 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
  5 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
  6 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
  7 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
  8 Ben Swift (GBr) Team Sky
  9 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
 10 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 11 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 12 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
 13 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step
 14 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 15 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
 16 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
 17 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 18 David Tanner (Aus) Belkin Pro
 19 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 20 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
 21 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 22 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 24 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 25 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 26 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 27 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
 28 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 29 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 30 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro
 31 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 32 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
 33 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 34 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro
 35 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 36 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
 37 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 38 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 39 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 40 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 41 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 42 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 43 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF
 44 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
 45 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 46 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
 47 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
 48 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 49 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 50 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
 51 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
 52 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 53 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
 54 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 55 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
 56 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 57 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 58 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 59 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 60 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
 61 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 63 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 65 Marc Goos (Ned) Belkin Pro
 66 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
 67 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 68 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 69 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
 70 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 71 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 72 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 73 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
 74 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
 75 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 76 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 77 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
 78 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 79 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 80 André Cardoso (Por) Garmin Sharp                                 01:01
 81 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 82 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
 83 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp                                01:16
 84 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 85 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro
 86 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 87 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
 88 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 89 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 90 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                              01:23
 91 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 92 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge
 93 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                      02:00
 94 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
 95 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                    02:17
 96 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 97 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 98 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
 99 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
100 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
101 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
102 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                    02:27
103 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
104 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                              02:38
105 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
106 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
107 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
108 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                      03:08
109 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
110 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
111 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
112 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol                              03:22
113 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
114 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
115 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
116 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
117 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
118 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
119 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
120 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
121 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
122 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
123 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro
124 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
125 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
126 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team
127 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
128 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
129 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro
130 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
131 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
132 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
133 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
134 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
135 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
136 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
137 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
138 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
139 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
140 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
141 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
142 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
143 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
144 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
145 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
146 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
147 Elia Viviani (Ita) Cannondale
148 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                   03:32
149 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
150 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
151 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
152 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
153 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                            04:26
154 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                            04:38
155 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
156 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
157 Michel Koch (Ger) Cannondale
158 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
159 Moreno Moser (Ita) Cannondale
160 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
161 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
162 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
163 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
164 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
165 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
166 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
167 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
168 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  05:53
169 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
170 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
171 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
172 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
173 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
174 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
175 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                               06:23
176 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge                                 06:58
177 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
178 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                   07:43
179 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                          08:05
180 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
181 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing

Punkty 

  1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                         54 pkt.
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                           46
  3 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                 35
  4 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                              34
  5 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                                 25
  6 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha                                   22
  7 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                              20
  8 Ben Swift (GBr) Team Sky                                            20
  9 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                             20
 10 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                   16
 11 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                        16
 12 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                      14
 13 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                      12
 14 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                       12
 15 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                      10
 16 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                                    9
 17 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                  8
 18 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                              7
 19 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                                 6
 20 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                                      5
 21 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                                   4
 22 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                        3
 23 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                             3
 24 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                                   2
 25 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                         1
 26 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                       1

Lotna premia

  1 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                             10 pkt.
  2 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                         6
  3 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                        3
  4 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                                    2
  5 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                  1
  6 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
  7 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
  8 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
  9 Ben Swift (GBr) Team Sky
 10 Daniele Ratto (Ita) Cannondale


Klasyfikacja po 10. etapie

  1 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                             42:50:47
  2 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step              00:57
  3 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   01:10
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        01:20
  5 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             01:31
  6 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  01:39
  7 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 01:43
  8 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 01:44
  9 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               01:45
 10 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                     01:49
 11 Ivan Basso (Ita) Cannondale                                      02:01
 12 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               02:56
 13 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                       03:03
 14 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                               03:41
 15 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         04:25
 16 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                04:30
 17 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                04:36
 18 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step               05:01
 19 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                             05:36
 20 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                               05:42
 21 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                       05:46
 22 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               06:35
 23 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                    06:36
 24 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                             06:37
 25 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                                      07:52
 26 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                                 08:00
 27 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                             08:12
 28 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                           08:53
 29 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                       10:06
 30 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                           10:16
 31 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          11:43
 32 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                                13:05
 33 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                       13:10
 34 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    13:41
 35 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   14:05
 36 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                       14:09
 37 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                           14:39
 38 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                          14:59
 39 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 16:28
 40 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               17:41
 41 André Cardoso (Por) Garmin Sharp                                 19:08
 42 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          22:06
 43 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           23:15
 44 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 45 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale                              23:46
 46 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                     23:59
 47 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                 24:17
 48 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          25:42
 49 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             27:01
 50 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             27:38
 51 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                             28:28
 52 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            31:23
 53 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              32:49
 54 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                       33:30
 55 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                                34:23
 56 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                    34:59
 57 Marc Goos (Ned) Belkin Pro
 58 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 36:56
 59 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                                 37:03
 60 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                              37:36
 61 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                    37:46
 62 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                     37:49
 63 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                               38:27
 64 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                       38:39
 65 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              38:41
 66 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             39:13
 67 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                         39:35
 68 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo               41:05
 69 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                        42:34
 70 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            44:01
 71 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                                44:32
 72 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               44:47
 73 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                     45:27
 74 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  46:11
 75 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                  46:59
 76 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                    48:16
 77 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                         48:29
 78 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing          48:30
 79 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                       48:59
 80 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                                49:47
 81 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol                              50:04
 82 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                             50:10
 83 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                          50:40
 84 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                  50:59
 85 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   51:40
 86 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                              52:04
 87 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         52:47
 88 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro                                  54:34
 89 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha                                55:16
 90 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                              55:33
 91 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                           55:48
 92 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          57:13
 93 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                              57:53
 94 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                     57:59
 95 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                               58:20
 96 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           58:42
 97 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                           58:48
 98 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  59:05
 99 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                59:44
100 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team                 59:45
101 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                           01:00:28
102 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                         01:00:44
103 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                01:00:55
104 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                      01:00:57
105 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli                    01:01:38
106 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                          01:02:10
107 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                  01:02:17
108 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
109 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                              01:02:54
110 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                         01:03:09
111 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                            01:03:12
112 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step           01:03:35
113 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp                             01:05:10
114 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                        01:05:58
115 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                        01:07:21
116 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                            01:08:22
117 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp                              01:08:23
118 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                            01:08:39
119 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol                               01:09:04
120 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                              01:09:41
121 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                 01:10:37
122 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                          01:10:39
123 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                 01:11:15
124 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                        01:12:28
125 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                              01:12:38
126 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                           01:12:39
127 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                               01:13:04
128 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                               01:13:27
129 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                              01:13:49
130 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                            01:14:01
131 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                       01:14:34
132 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                 01:14:43
133 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                               01:16:20
134 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro                                01:17:27
135 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                        01:17:45
136 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                        01:18:13
137 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                             01:18:22
138 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team            01:18:40
139 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                       01:19:40
140 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                      01:21:37
141 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                      01:21:50
142 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                               01:22:24
143 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                01:22:49
144 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                          01:23:21
145 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                   01:23:37
146 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                     01:24:01
147 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                               01:24:13
148 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                      01:24:54
149 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                 01:25:01
150 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                           01:25:03
151 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                 01:26:02
152 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                   01:26:08
153 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                           01:26:27
154 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                01:27:04
155 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                01:27:08
156 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                      01:27:44
157 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                01:27:47
158 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   01:27:53
159 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                01:27:56
160 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                01:28:26
161 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                               01:28:41
162 Ben Swift (GBr) Team Sky                                      01:28:54
163 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                    01:29:40
164 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                         01:29:49
165 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                               01:29:53
166 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                 01:30:00
167 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                   01:30:43
168 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                       01:31:15
169 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                          01:31:33
170 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                   01:31:50
171 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                     01:33:04
172 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  01:37:19
173 Michel Koch (Ger) Cannondale                                  01:39:08
174 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                             01:41:25
175 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                      01:44:20
176 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                             01:47:56
177 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                             01:49:00
178 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                         01:51:39
179 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                    01:55:54
180 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                01:56:37
181 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge                              01:57:57

Klasyfikacja punktowa

  1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                        220 pkt.
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                          196
  3 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                156
  4 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                      151
  5 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                             124
  6 Ben Swift (GBr) Team Sky                                           112
  7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                   76
  8 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                    66
  9 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                                58
 10 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                     53
 11 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                            52
 12 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                 50
 13 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                        46
 14 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                    46
 15 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                                 45
 16 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                             40
 17 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                      36
 18 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                                 35
 19 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                           34
 20 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                                34

Klasyfikacja górska

  1 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing             47 pkt.
  2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                    39
  3 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                                  26
  4 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                        20
  5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                   15
  6 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                    15
  7 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                                14
  8 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                              14
  9 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                                14
 10 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                                 12
 11 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                                12
 12 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  11
 13 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                           11
 14 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team                  10
 15 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                               10
 16 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                           9
 17 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                       9
 18 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                                   9
 19 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                      9
 20 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                                  7

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                42:51:57
  2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  00:29
  3 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 00:33
  4 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 00:34
  5 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               00:35
  6 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          10:33
  7 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                       12:59
  8 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               16:31
  9 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   22:05
 10 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          24:32
 11 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             26:28
 12 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              31:39
 13 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       33:49
 14 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                    36:36
 15 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              37:31
 16 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo               39:55
 17 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                        41:24
 18 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            42:51
 19 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               43:37
 20 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  45:01
 21 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                  49:49
 22 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   50:30
 23 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                              50:54
 24 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                              54:23
 25 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                           54:38
 26 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          56:03
 27 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                               57:10
 28 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           57:32
 29 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                              01:01:44
 30 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                          01:09:29
 31 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                              01:11:28
 32 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                               01:12:17
 33 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                            01:12:51
 34 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                 01:13:33
 35 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                      01:20:27
 36 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                     01:22:51
 37 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                 01:24:52
 38 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                   01:24:58
 39 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                01:25:58
 40 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                01:26:46
 41 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                01:27:16
 42 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                    01:28:30
 43 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                   01:30:40
 44 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                     01:31:54
 45 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  01:36:09
 46 Michel Koch (Ger) Cannondale                                  01:37:58
 47 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                             01:40:15
 48 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                         01:50:29
 49 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                    01:54:44
 50 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                01:55:27

Klasyfikacja drużynowa

  1 Omega Pharma - Quick-Step                                    127:49:39
  2 Ag2R La Mondiale                                                 00:56
  3 BMC Racing Team                                                  01:11
  4 Lampre - Merida                                                  10:56
  5 Tinkoff Saxo                                                     12:08
  6 Astana Pro Team                                                  14:05
  7 Team Europcar                                                    16:40
  8 Movistar Team                                                    21:24
  9 Colombia                                                         23:22
 10 Androni Giocattoli - Venezuela                                   33:02
 11 Trek Factory Racing                                              34:33
 12 Team Katusha                                                     36:01
 13 Team Sky                                                         41:09
 14 FDJ.Fr                                                           44:08
 15 Neri Sottoli                                                     50:37
 16 Belkin-Pro                                                       51:03
 17 Lotto Belisol                                                    52:27
 18 Garmin Sharp                                                     56:04
 19 Team Giant - Shimano                                          01:03:47
 20 Bardiani CSF                                                  01:20:02
 21 Orica Greenedge                                               01:24:12
 22 Cannondale                                                    01:41:29

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: